Strona główna Sport Piłka nożna Lepszy tylko Śląsk Wrocław

Lepszy tylko Śląsk Wrocław

1

Dużym sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zakończył się piłkarski XI Memoriał im. Sławomira Harafa w Dzierżoniowie. Młodzi piłkarze z szóstki (głownie uczniowie klas 4 i 5 „c”) reprezentujący na co dzień barwy UKS-u Gryf Świdnica zajęli w dzierżoniowskim turnieju znakomite drugie miejsce.

 SP6

Świdniczanie w finale nieznacznie ulegli drużynie Śląska Wrocław 0:1. W drodze do finału w rozgrywkach grupowych nasz zespół pokonał Lechię Dzierżoniów 6:2, zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2 i wygrał 3:0 z Chojnikiem Jelenia Góra. W ćwierćfinale zawodnicy SP 6 zdemolowali AKS Strzegom 8:0, a w półfinale po rzutach karnych pokonali Javorię Jawor. W regulaminowym czasie gry było 2:2, w serii rzutów karnych 3:2 dla świdniczan. Na najlepszego bramkarza turnieju został wybrany przez organizatorów Bartosz Doliński, który w nagrodę otrzymał rower górski.

Skład SP 6: Bartosz Doliński, Ksawery Istelski, Oskar Leśniak, Hubert Konstanty, Rafał Dzidek, Fabian Tragarz, Jakub Kosakowski,  Mateusz Trzciński (wszyscy to uczniowie naszej szkoły). Ponadto grali z nami Jan Koczut, Kacper Stachurski Janusz Zalewski i Igor Rajca.