Strona główna 112 Spirytusowa kontrabanda

Spirytusowa kontrabanda

4

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego, podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości alkoholu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1.8 tys. butelek ze spirytusem bez polskich znaków akcyzy. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano na kwotę blisko 100 tys. złotych.

alkoholswidnica1

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Świdnicy działając wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości alkoholu bez polskich znaków akcyzowych.

Do zatrzymania doszło na terenie jednej z małych miejscowości w okolicy Strzegomia. Funkcjonariusze podjęli obserwację dostawczego Volkswagena w związku z podejrzeniem, że kierowca może transportować alkohol niewiadomego pochodzenia. Kiedy podjechał do drugiego samochodu dostawczego postanowili je skontrolować. Ich przypuszczenia potwierdziły się w stu procentach, ponieważ podczas sprawdzania wnętrza pojazdów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1800 butelek alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 56-letniego kierowcę pojazdu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziło zabezpieczone mienie, także gdzie miało trafić. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano na kwotę blisko 100 tys. złotych.  Towar bezakcyzowy przejęli funkcjonariusze Służby Celnej, którzy będą teraz prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

KPP Świdnica