Strona główna Wydarzenia Świebodzice Konwój Muszkieterów dla najmłodszych

Konwój Muszkieterów dla najmłodszych

1

Już w czwartek, 23 stycznia, do Świebodzic zawita „Konwój Muszkieterów”. Na najmłodszych mieszkańców miasta czekać będzie moc atrakcji, w tym przedstawienie „Zimowa Układanka”, które wystawi dla nich Teatr Wariaté z Poznania. W ramach tegorocznej kampanii Fundacja Muszkieterów przekaże także pomoc finansową Świetlicy Środowiskowej „Tęczowa Gromada” w Świebodzicach.

 Konwój Muszkieterów - Teatr Wariate1

Już po raz trzynasty Fundacja, działająca przy Grupie Muszkieterów i zrzeszająca właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, organizuje akcję charytatywną „Konwój Muszkieterów”. W ramach tegorocznej kampanii w czwartek, 23 stycznia, o godzinie 13:00 w klubie „Włókniarz”, znajdującym się przy Stefana Żeromskiego 13 w Świebodzicach, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i okolic. Ze świątecznym programem artystycznym zatytułowanym „Zimowa układanka” dla przybyłych dzieci wystąpi Teatr Wariaté z Poznania. Przedstawieniu towarzyszyć będą dodatkowe niespodzianki od właścicieli lokalnych placówek Intermarché i Bricomarché.

W ramach wsparcia Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada” w Świebodzicach otrzyma od przedstawicieli Fundacji Muszkieterów 7 tys. złotych, które będzie mogła przeznaczyć na  realizację najważniejszych potrzeb.

  Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada” to wyjątkowy ośrodek, który nie tylko pomaga dzieciom z najbiedniejszych rodzin, ale także wspiera artystyczny rozwój swoich wychowanków. Dlatego jako Muszkieterowie jesteśmy dumni, że po raz pierwszy będziemy mogli finansowo wspomóc tę placówkę. Jednocześnie chcieliśmy uszczęśliwić grupę najmłodszych mieszkańców Świebodzic, przygotowując dla nich wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce w najbliższy czwartek – dodają Monika i Kazimierz Napiórkowscy, właściciele supermarketu Bricomarché w Świebodzicach.