Strona główna Magazyn Refleksje Piękniejszy świat Beaty: Podkładki pod kubki

Piękniejszy świat Beaty: Podkładki pod kubki

1

Z nieznanych mi względów kobieta niepotrafiąca gotować wzbudza wiele kontrowersji. Ja nie gotuję. Nie lubię. I nie potrafię.  Kiedyś nawet próbowałam rozstrzygnąć, czy nie lubię, bo nie potrafię, czy odwrotnie. Tak czy inaczej skutek jest w każdym z przypadków jednakowo  opłakany. 

 etap6

Lubię za to nakrywać do stołu – zadbać o obrus, kwiaty i świece. Sporo uwagi poświęcam koszykom ma pieczywo, serwetkom, ładnym naczyniom do serwowania. Dlatego z dużą chęcią wykonuję drobiazgi, które zapewne nie sprawią, że jedzenie będzie smaczniejsze, ale może spowodują, że zatrzymamy się przy stole trochę dłużej.

 etap1

 1) przygotowuję sześć kwadratów z wzorzystej tkaniny, tyle samo z tkaniny jednolitej oraz z pianki do ocieplania odzieży.

 etap2

2) kwadraty składam w takiej kolejności, aby na spodzie znajdowała się pianka, a następnie materiał wzorzysty i gładki – tak, aby obydwa kawałki tkaniny były ułożone prawą stroną do prawej. Wszystkie warstwy spinam szpilkami.

 etap3

3) przeszywam razem na maszynie wszystkie kwadraty po obrysie około 1 cm od brzegu tkaniny. Zostawiam niezszyte  ok. 5 cm na odwrócenie podkładki.

 etap4

4) obcinam narożniki, uważając jednocześnie, aby nie przeciąć nici, która zespala wszystkie warstwy.

 etap5

5) odwracam podkładkę na prawą stronę. Zaprasowuję. Przeszywam na maszynie gotową podkładkę dookoła – pierwszy raz jak najbliżej (około 2-3 mm) od zewnętrznej krawędzi, drugi raz bliżej środka.  Po przeszyciu obcinam wszystkie nitki i prasuję podkładki jeszcze raz.

 etap7

Gotowe!

Beata Norbert

Pobierz w PDF

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Domowe frytki
Następny artykułJam Session w Klubie Bolko