Strona główna Temat dnia Odszedł Lucjan Momot

Odszedł Lucjan Momot

4

Nie żyje świdnicki literat i publicysta, wieloletni nauczyciel. Lucjan Momot miał 80 lat. Pożegnanie 3 stycznia na cmentarzu przy alei Brzozowej o godzinie 12.00.

Lucjan Momot

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości „Gościa Niedzielnego”

Przez wiele lat pracował jako wychowawca w świdnickim Schronisku dla Nieletnich. Na bazie swoich doświadczeń z trudna młodzieżą napisał  książkę „Love Cię, Kaśka”. To cenny materiał o młodzieży, która popadła w kolizję z prawem. Książka składa się z dwóch części: pierwsza – „Opowieści zza krat” przedstawia różne, jakże często trudne losy wychowanków. W drugiej „Twórczość zza krat” – zawarta jest proza i poezja wychowanków – oddająca wiernie przeżycia i tęsknoty młodych ludzi.

Działalnośc publicystyczna rozpoczął w latach 60-tych XX wieku. Pisał m.in. do kolumny studenckiej Gazety Robotniczej, a później we Wrocławskim Tygodniku Katolików, Pracach Literackich, Kierunkach, Litterariach, Życiu Literackim” i w Słowie Powszechnym. Był w pierwszym zespole Wiadomości Świdnickich, wskrzeszonych po 42 latach przerwy przez Stanisława Augusta Kawczaka.

Poprzedni artykułAlchemia teatralna na płycie
Następny artykułTrwa głosowanie. Paweł Fajdek wysoko!