Strona główna Kultura Alchemia teatralna na płycie

Alchemia teatralna na płycie

0

Konkurs na sztukę teatralną, warsztaty z profesjonalistami, wykłady, spotkania z ludźmi teatru i wreszcie własne przedstawienia w wykonaniu młodzieży i dorosłych. Realizowany od wielu lat projekt Świdnickiego Ośrodka Kultury pod nazwa „Alchemia teatralna” na zwieńczenie 2013 ma swoje podsumowanie na specjalnej płycie.

płyta alchemia

Przez cały rok teatr miejski żył najróżniejszymi wydarzeniami, które kreowali nie tylko młodzi zdolni. Pod okiem Juliusza Chrząstowskiego, Tomasza Dajewskiego i wielu innych powstały spektakle – „Andrzeju, nie denerwuj się” i „Nasza trzecia be”. Nie zabrakło wykładów o teatrze i spotkań z aktorami, m.in. Katarzyną Gniewkowską, gwiazdą serialu „Czas honoru”. Były również happeningi i projekty artystyczne.

Na płytę składa się 54 minutowy reportaż, zawierający wypowiedzi uczestników projektu, opiekunów i wreszcie widzów. Rozmowy dotyczą przede wszystkim roli Alchemii w życiu świdniczan. Druga część to filmy i zdjęcia z realizowanych projektów. Autorem filmu jest Kamil Gąszowski, a wydawnictwo wsparła dotacja z ministerstwa kultury.

„Alchemia teatralna” jest realizowana z inspiracji i wg pomysłu Haliny Szymańskiej oraz Juliusza Chrząstowskiego.

 

Poprzedni artykułWiadukt z małym poślizgiem
Następny artykułOdszedł Lucjan Momot