Strona główna Sport Piłka nożna Dziewczyny z Darboru drugie w Bielawie

Dziewczyny z Darboru drugie w Bielawie

2

UKS Bielawianka Bielawa był organizatorem turnieju halowego dziewcząt, który rozegrany został w sobotę, 25 stycznia. Impreza przeprowadzona została w dwóch kategoriach wiekowych: U-13 (młodziczki) oraz U-16 (juniorki). Nasz zespół Darbor Bolesławice startował w kategorii U-16 i był reprezentowany przez: Paulinę Król, Patrycję Wojciaczyk, Wiktorię Kudybę, Weronikę Strzelczyk, Nicolę Nawieśniak, Kamilę Kaczmarek oraz dwie zawodniczki testowane: Wiktorię Kroczak oraz Julię Kowalczyk.

Darbor
Kategoria U-16 liczyła 8 zespołów i została podzielona na dwie grupy. Nasz zespół został rozlosowany do grupy I obok Bielawianki II, Bierutowa I oraz Górnika Gorce. Mecze w grupie były rozegrane systemem każdy z każdym, każde spotkanie trwało 10 minut. Darbor w swojej grupie rozegrał trzy spotkania i trzy razy zremisował, kolejno 1:1 z Górnikiem Gorce (bramka Kudyba), 1:1 z Bierutowem I (Strzelczyk) i 0:0 z Bielawianką II.

Po zdobyciu drugiego miejsca w grupie, Darbor Bolesławice trafił w półfinale na zwycięzcę grupy II – Bielawiankę I Bielawa. Mecz był bardzo emocjonujący i znów zakończył się remisem 1:1 (bramka: Kowalczyk). Zarządzono zatem serię rzutów karnych podczas której świetnie spisała się nasza bramkarka Król broniąc trzy strzały rywalek. W wielkim finale nasza ekipa przegrała niestety z Bierutowem II 0:2.

Chodź przegraliśmy finał, to z drugiego miejsca jesteśmy zadowoleni. To duży i pierwszy sukces naszego klubu w jego krótkiej historii z którego jesteśmy dumni! Oprócz drugiego miejsca w turnieju mamy jeszcze jedno wyróżnienie – nasza bramkarka Paulina Król została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Gratulujemy. Pierwsze medale oraz pamiątkowy puchar jest miłą pamiątką dla klubu – mówi Dariusz Borodziuk, prezes klubu.

Ostateczna tabela turnieju U 16:
1. Bierutów II
2. Darbor Bolesławice
3. Bielawianka I
4. Bielawianka II
5. Zagłębie Lubiń
6. Górnik Gorce
7. Bierutów I
8. Radwanice