Strona główna Bez kategorii Rock przeciw AIDS

Rock przeciw AIDS

0

Po raz kolejny Świdnica wypowiada walkę AIDS – koncertowo! Oddziały do walki poprowadzą zespoły Fairy Tale Show – finaliści festiwalu TOPtrendy 2013, znani z programu Must Be The Music i zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2012, zwycięzcy tegorocznej Truskawki – Trichomes oraz Bonhart i Plethora.

Fairy Tale Show

„Rock przeciw AIDS” to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez. 1 grudnia, podczas Światowego Dnia Walki z AIDS, na całym świecie organizowane są akcje edukacyjne oraz happeningi, mające na celu uświadomienie wagi problemu jaki niesie ze sobą choroba, nazywana przez wielu dżumą XXI wieku.

– Co roku Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza świdniczan na muzyczną ucztę połączoną z działaniami profilaktycznymi. Tym razem wydarzenie organizowane jest z dużo większym rozmachem. Stawiamy na dobrą rockową muzykę i profilaktykę – mówi Sylwia Śliwa, reprezentująca organizatora.

Akcja „Rock przeciw AIDS” to nie tylko muzyka. W niedzielę, 1 grudnia w Klubie Bolko (pl. Grunwaldzki) pojawi się punkt informacyjny dotyczący HIV i AIDS z udziałem Patryka Długosza, certyfikowany instruktor terapii uzależnień, który na co dzień pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia „Radzimowice” w Szklarskiej Porębie oraz Danuta Długosz, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

W tym roku pojawią się także konkursy dla koncertowej publiczności z atrakcyjnymi nagrodami. Tegoroczna impreza startuje w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 17.00 w Klubie Bolko. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułGóry ponad wszystko [WIDEO]
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 71 [KONKURS]