Radość wspinania na najwyższe szczyty Ziemi rekompensuje strach i ciągła niepewność, czy wyprawę uda się przeżyć. Piotr Snopczyński, świdnicki himalaista, już po raz osiemnasty zaprosił do Świdnicy swoich przyjaciół, którzy wspinają się na ośmiotysięczniki. W sobotni wieczór ze świdniczanami spotkali się m.in. Aleksander Lwow i Adama Bielecki. Dni Gór zakończą dzisiaj zawody wspinaczkowe o puchar starosty w hali sportowej w Witoszowie Dolnym.
Aleksander Lwow, Piotr Snopczyński i Tomasz Jamróg
Ten rok był tragiczny dla polskiego himalaizmu. Podczas wypraw zginęli Maciej Berbeka, Tomasz Kowalski i Artur Hajzer, twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015. Po raz pierwszy w historii przez Polskę przetoczyła się fala krytyki. Mimo to himalaiści nie poddają się, a o swoich fascynacjach opowiadali podczas XVIII Dni Gór.
Obejrzyj relację z sobotniego spotkania w Klubie Bolko:




![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



