Strona główna 112 Opel Insignia dla drogówki

Opel Insignia dla drogówki

16

Dolnośląska policja otrzymała nowoczesne radiowozy nieoznakowane, które wykorzystywane przez policjantów ruchu drogowego, będą patrolować drogi województwa. Komenda Główna Policji zakupiła 75 tego typu radiowozów Opel Insignia, dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na Dolny Śląsk trafiło 7 takich pojazdów. Jeden z nich będą wykorzystywać świdniccy policjanci.

insignia5

Policjanci z Dolnego Śląska otrzymali 7 nowoczesnych radiowozów nieoznakowanych, wyposażonych między innymi w urządzenia do pomiaru prędkości. Auta, z silnikiem benzynowym 2.0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych, zakupione zostały przez Komendę Główną Policji ze środków pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowe radiowozy, które mogą rozpędzić się do „setki” w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h, będą pełnić służbę na terenie powiatów: wrocławskiego, lubińskiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, legnickiego i jeleniogórskiego. Jeden z radiowozów będzie także w dyspozycji policji autostradowej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Samochody, o które wzbogaciła się dolnośląska policja, będą ważnym narzędziem w pracy funkcjonariuszy całego regionu, w walce z piractwem drogowym oraz innymi zagrożeniami wynikającymi z popełnianych wykroczeń na drogach. Nowe radiowozy, wyposażone w wideorejestratory, mają także zamontowane dwie kamery – z przodu i z tyłu.

Otrzymane radiowozy wyposażone są w specjalną tylną belkę, umożliwiającą wyświetlanie komunikatów tekstowych np. dla kierowców zatrzymywanych do kontroli. Sprzęt będący na wyposażeniu tych aut, umożliwia także rejestrowanie obrazu na miejscu zdarzenia drogowego.

 

st. asp. Paweł Petrykowski