Strona główna Sport Inne Karateka ze Strzegomia wicemistrzem Polski

Karateka ze Strzegomia wicemistrzem Polski

0

Bardzo dużym sukcesem 15-letniego strzegomianina Krystiana Krzywdy zakończył się start w mistrzostwach Polski młodzików w karate. Podczas odbywającego się w Lublińcu krajowego czempionatu nasz zawodnik startujący w kategorii semi-knockdown juniorów +70kg wywalczył srebrny medal.  

 karate

Krystian Krzywda w drodze do finału pokonał dwóch przeciwników, niestety z powodu kontuzji nogi nie był w stanie przystąpić do decydującego starcia o medal z najcenniejszego kruszcu. – Strasznie tego żałuję, jednak nie chciałem ryzykować swojego zdrowia. Srebrny medal to i tak duże osiągnięcie – mówi młody strzegomianin i dodaje – Była to jedna z najlepszych imprez sportowych, w których uczestniczyłem. Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze, a poziom mistrzostw był wysoki. Gościem zawodów był nawet ambasador Japonii w Polsce – Makoto Yamanaka.

 

Krystian Krzywda trenuje na co dzień pod okiem Daniela Mielcarka w sali gimnastycznej PSP nr 4 w Strzegomiu. Przygodę z karate rozpoczął w wieku 6 lat, teraz nie wyobraża sobie bez niego życia. – Jest to sport, który uwielbiam. Nie była to chwilowa fascynacja. Lubię to robić i sprawia mi to sporą przyjemność oraz frajdę – twierdzi wicemistrz Polski.

Poprzedni artykułNiezwykły spektakl w Galerii Świdnickiej
Następny artykułOpel Insignia dla drogówki