Strona główna Temat dnia Budżet Obywatelski: Pomysły na 100 milionów złotych

Budżet Obywatelski: Pomysły na 100 milionów złotych

2

Jest już gotowa ostateczna lista projektów do budżetu obywatelskiego, które trafią pod głosowanie mieszkańców. Będzie ich aż 217, a na realizację wszystkich potrzeba by aż 100,5 miliona złotych. Do dyspozycji świdniczanie mają 3,5 miliona.

budżet obywatelski

Mieszkańcy Świdnicy nadesłali 317 kart z projektami. 124 powielały się i zostały połączone. Po tych zabiegach zostało 271. Kolejne 54 zostały wykreślone z różnych powodów – nie dotyczyły inwestycji lub nie były zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Nad ostatecznym wyborem, wyłącznie pod kątem formalnym,  pracował zespół urzędników

Projektów na zadania ogólnomiejskie zgłoszono 132, dzielnicowych jest 85. Średnia wartość projektów dużych to 726 tysiące złotych, a dzielnicowych – 55 tysięcy złotych.

Na listach ogólnomiejskich projekty zostały pogrupowane wg działów, np. bezpieczeństwo, parki, chodniki i ścieżki rowerowe, ulice, oświata, budownictwo mieszkaniowe.

Listy projektów trafią do internetu, a także w formie książeczek do skrzynek pocztowych mieszkańców. Głosowanie zaplanowano na 10, 11 i 12 stycznia 2014 roku. Prawo głosu będą mieli świdniczanie od 16-tego roku życia.

Pełna lista projektów znajduje tu:

http://mojbudzet.swidnica.pl/budzet-obywatelski-lista-projektow-po-weryfikacji/