Strona główna Wydarzenia Świdnica Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

0

W Dniu Zdrowego Śniadania uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy aktywnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Wspólne śniadanie dziecka, rodzica, nauczyciela to świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe odżywianie.

sniadanie daje moc

W klasach odbyły się poprzedzające akcję zajęcia edukacyjne, dzięki którym uczniowie poznali normy wynikające z piramidy żywieniowej. Znając receptę na właściwe odżywianie dzieci poprzynosiły zdrowe i pożywne produkty do przygotowania wspólnego śniadania w klasie.

Dzieci wraz z rodzicami zadbali w tym dniu o kulturalne przygotowanie stołów do posiłku oraz o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek. Mali kucharze wykazali się bogatą wyobraźnią. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe kanapki. Z jednego talerzyka uśmiechał się wesoły pajacyk, z drugiego śliczna dziewczynka, a z innego zielony stwór. Tak wykonane i przyozdobione kanapki, uatrakcyjniały ich pracę i wzmagały apetyt.

Dzieci w kulturalny sposób spożywały zrobione przez siebie kanapki, niektóre z nich próbowały nawet nowych smaków. Dzieliły się z innymi kanapkami wykonanymi przez siebie. Rozmawiały między sobą o tym, co lubią jeść na śniadanie, co im dzisiaj smakowało i co będą chciały zmienić w dotychczasowym spożywaniu posiłku.

Przygotowanymi kanapkami, sałatkami poczęstowali kolegów i koleżanki ze starszych klas, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po zakończonym posiłku dzieci narysowały wspólne śniadanie – co im najbardziej się podobało, co sobie wybrały na poranny posiłek. Powstała z tego wystawa, która przypomina dzieciom o najważniejszych celach akcji Śniadanie daje moc”. Uczniowie zrozumieli, że prawidłowe żywienie jest jednym z czynników mających wpływ na wzrost, rozwój i zdrowie dziecka. Odpowiednia dieta zapewni im harmonijny wzrost, dojrzewanie, sprawność fizyczną oraz zdolność do nauki, chroni też przed niedoborami pokarmowymi i przed rozwojem chorób powstających na tle wadliwego żywienia.

Informacja i zdjęcie SP 6

Poprzedni artykułPijany wpadł pod koła
Następny artykułAndrzeju, nie denerwuj się!