Strona główna Bez kategorii Andrzeju, nie denerwuj się!

Andrzeju, nie denerwuj się!

1

Słowa stworzą muzykę – takie ambitne zadanie postawili przed sobą młodzi aktorzy, którzy w ramach projektu Alchemia Teatralna przygotowuję spektakl „Andrzeju, nie denerwuj się”. Wspierają ich Juliusz Chrząstowski, aktor Teatru Starego w Krakowie i Dominik Strycharski, kompozytor, flecista, improwizator. Efekty trwających od końca września przygotowań będzie można obejrzeć w świdnickim teatrze już w najbliższą niedzielę.

IMG_0421

Dramat Andrzeja Błażewicza „Andrzeju, nie denerwuj się” został nagrodzony w organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury konkursie „Sztuka teatralna” za dużą świadomość literacką, umiejętność zastosowania otwartej formy oraz próbę pogodzenia języka poetyckiego ze specyfiką formy dramatycznej. W spektaklu zagrają gimnazjaliści i licealiści z powiatu świdnickiego.

„Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”, „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce”. Teatralna orkiestra zbiera się na jeden wieczór, by przy pomocy partytury Błażewicza zagrać koncert rozważań, wspomnień, moralnych dylematów. Czym jest ta  wolność? Gdzie jest? I czy Andrzejowi uda się nie denerwować? Widzowie będą się mogli przekonać 24 listopada. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali teatralnej ŚOK-u w Rynku. Wstęp wolny.

opr. asz, zdjęcia Kamil Gąszowski

 

Poprzedni artykułŚniadanie daje moc
Następny artykułFranc Gardiner szuka pracownika