Strona główna Temat dnia Siłownia pod chmurką już działa

Siłownia pod chmurką już działa [FOTO]

1

Jedenaście urządzeń do ćwiczeń i mini plac zabaw mają do dyspozycji świdniczanie. Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstała siłownia pod chmurką. Inwestycja kosztowała 27 tys. zł, a we wtorek, 5 listopada oficjalnie zainaugurowano jej działalność. Tego dnia w godz. 13.00-16.00 wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z pomocy profesjonalnych trenerów.

OSIR11

Na urządzeniach można ćwiczyć na zasadzie wykorzystania własnego ciężaru ciała. Do dyspozycji jest wioślarz, prasa ręczna, orbitrek, wyciąg górny, koła tai chi, wahadło, prasa nożna, piechur, drążek do podciągania, twister oraz masażer. W niektórych urządzeniach stanowiska są potrójne lub podwójne.

To amatorska siłownia dla rodzin przeznaczona do treningu rekreacyjnego. W wykonywaniu ćwiczeń pomagają instrukcje przymocowane do każdego z urządzeń, a intensywność ćwiczeń warto dopasować do indywidualnej kondycji. Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, że ćwiczenia na świeżym powietrzu to lepsza kondycja i zdrowie– mówi Jan Czałkiewicz, pełniący obowiązki dyrektora OSiR. Siłownia znajduje się obok kortów tenisowych OSiR przy ul. Śląskiej. Ze sprzętu mogą korzystać osoby dorosłe oraz dzieci od 10 roku życia pod nadzorem rodzica.

Nowa siłowania będzie służyć świdniczanom i gościom odwiedzającym OSiR przez cały rok. Korzystanie z niej jest bezpłatne i dostępne niemal o każdej porze. Cieszę się, że Świdnica zyskała kolejne miejsce do rodzinnej rekreacji – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

 Podobne miejsca funkcjonują w Świdnicy już od lat. Urządzenia do ćwiczeń wraz z placem zabaw znajdują się na os. Młodych przy ul. Prądzyńskiego. Tam jest zestaw do ćwiczeń na wolnym powietrzu m. in. stepper, wiosła itp. Podobne miejsce wraz z placem zabaw zostało zlokalizowane na os. Zarzecze przy ul. Kilińskiego. Ścieżka rekreacyjna m. in. z drążkiem, słupki do biegu slalomem i plac zabaw znajduje się w Parku Jana Kasprowicza przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej.

 

 

Poprzedni artykułBez tabu o problemach psychicznych
Następny artykułPrzygotowania do jubileuszu 40-lecia