Strona główna Sport Piłka ręczna Przygotowania do jubileuszu 40-lecia

Przygotowania do jubileuszu 40-lecia

0

Rozpoczęły się przygotowania do przypadającego na 2014 rok jubileuszu 40-lecia Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej, kontynuatora dorobku Elmotu i Bel-Polu Świdnica. Do obecnych i byłych zawodników, zawodniczek, działaczy i kibiców, świdnicki klub zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji obchodów, dostarczaniu pomysłów, zdjęć czy innych pamiątek związanych ze świdnicką piłką ręczną.

 

skpr 40 lat

Aby takie obchody mogły dojść do skutku potrzebne jest zaangażowanie wielu osób, tych które funkcjonują obecnie, ale również tych, którzy swoją przygodę z piłką ręczną zakończyły wiele lat temu i rozjechały się w różne części Polski i świata.

 

– Chcąc uczcić okrągłą rocznicę podjęto działania powołujące otwarty na kolejnych członków nieformalny komitet organizacyjny składający się z byłych prezesów, działaczy, zawodników i sympatyków. To właśnie ta grupa ludzi przy wsparciu obecnego zarządu pracuje nad scenariuszem rocznicowych uroczystości w okolicach końca sierpnia lub początku września 2014 roku – przekazuje Radosław Werner, prezes ŚKPR-u Świdnica. – Pomysły obchodów są różne ale generalnie skupiają się wokół turnieju wielopokoleniowego połączonego z piknikiem dla mieszkańców Świdnicy, organizacją szlagierowego meczu piłki ręcznej. W ramach obchodów planowana jest również biesiada, wręczenie odznaczeń, pamiątek itp.

 

Obecnie trwają prace nad stworzeniem listy wszystkich zawodników, zawodniczek, działaczy, trenerów, sympatyków i wyróżniających się kibiców aby dotrzeć z informacją o obchodach. Zapraszamy wszystkich do kontaktów w sprawie organizacji obchodów, przekazanie ewentualnych zdjęć lub pamiątek do opracowania monografii i wystawy klubowej. Zachęcamy do kontaktu: [email protected]

 

Klub piłki ręcznej powstał w Świdnicy we wrześniu 1974 roku. W pierwszych meczach rozgrywanych na kortach Świdnickiego Ośrodka Piłki Ręcznej występowali: Andrzej Niewiadomski, Franciszek Zając, Zbigniew Laube, Janusz Rygliński, Henryk Cybulski, Mirosław Boratyn, Zbigniew Sobieraj, Ryszard Łysko, Ryszard Pietrzykowski, Tadeusz Pokrywka, Stanisław Augustyniak, Wiesław Wójcik, Roman Bajkiewicz czy obecnie znany polski himalaista Piotr Snopczyński. Trenerem drużyny był Jan Masłowski, a pierwszym kierownikiem – ówczesny dyrektor szkoły przy ZEM-ie – Jan Pisarski….

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułSiłownia pod chmurką już działa [FOTO]
Następny artykułCierpliwość się skończyła. Trener Karoliny zwolniony