Strona główna Bez kategorii Bez tabu o problemach psychicznych

Bez tabu o problemach psychicznych

0

Kierując się potrzebą zwrócenia uwagi na problemy zdrowia psychicznego, w trosce o zapewnienie pomocy i wsparcia osobom, które borykają się z zaburzeniami bądź chorobą psychiczną wicestarosta Alicja Synowska zaprasza na II Powiatową Konferencję „Wyjść z cienia”. Spotkanie 6 listopada 2013 r. w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy w godzinach 10.00-13.00 jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

wyjść z cienia plakat 2013

Intencją organizatorów konferencji jest poruszenie zagadnień, często ukrywanych przed społecznością lokalną, wyczulenie na brak zrozumienia i pomoc w szukaniu wsparcia, szczególnie jeżeli chodzi o przemoc seksualną. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się m.in. z tak często spotykanym zjawiskiem jak anoreksja, bulimia  oraz kompulsywne objadanie się. W ciekawy sposób zostanie przedstawiony świat dziecka doznającego przemocy seksualnej. W ramach konferencji przewiduje się wykłady:

1.Jak wchodzimy w cień” – Stefania Raducka-Gazda psycholog kliniczny

2. „Czym jest anoreksja i bulimia?” – Dorota Werner psychoterapeuta, seksuolog

3. „Świat w oczach dziecka” – Dorota Werner psychoterapeuta, seksuolog

 

  • oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Szczęśliwe chwile z moją rodziną”.

Organizator II Konferencji „Wyjść z cienia” – Powiat Świdnicki

Współorganizatorzy: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Zespół Szkól Specjalnych w Świdnicy, Stowarzyszenie „Sensus” w Świdnicy, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Poprzedni artykułZnika stacja paliw przy ul. Wrocławskiej
Następny artykułSiłownia pod chmurką już działa [FOTO]