Strona główna Temat dnia Rozbiegana Świdnica, kolejny rekord pobity!

Rozbiegana Świdnica, kolejny rekord pobity! [FOTO/WIDEO]

10

Z roku na rok Świdnicki Bieg Niepodległości cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie inaczej było podczas dzisiejszego biegu. Na starcie szóstej edycji imprezy stanęło aż 936 uśmiechniętych i pragnących uczcić na sportowo 95. rocznicę naszego narodowego święta biegaczy + 7 zawodników nordic walking. Tradycyjnie w świdnickim Rynku pojawiły się dzieci startujące wspólnie ze swoimi rodzicami, osoby w średnim wieku i nestorzy.  

DCIM101GOPRO

Jak zawsze nie liczył się wynik, a wspólne uczczenie w sposób aktywny Święta Niepodległości. Dziś padł absolutny rekord Świdnickiego Biegu Niepodległości bowiem w zeszłym roku na liście startowej znalazło się 635 uczestników, teraz ponad 300 osób więcej. Na pierwszych 650 śmiałków czekały pamiątkowe czerwone czapeczki z logo biegu, a po dotarciu na metę medale wręczane przez prezydenta Wojciecha Murdzka, przewodniczącą Rady Miejskiej Joannę Gadzińską oraz Jana Czałkiewicza, pełniącego obowiązki dyrektora OSiR-u. Zawodnicy do pokonania mieli następującą trasę: Rynek, Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Długa, Daleka, Pułaskiego. Pętla liczyła 1250 metrów, a liczba przebiegniętych okrążeń była uzależniona od wieku i formy biegaczy. Najmłodsi pokonywali jedno okrążenie, starsi dwa lub maksymalnie trzy.

Przyszedłem dziś tu z tatą, mój kolega tak samo. Przebiegłem jedno okrążenie i było super. Pierwszy raz startowałem w tym biegu, ale na pewno w przyszłym roku też przyjdę. Starałem się przebiec jak najszybciej, ale na końcu brakło sił – mówi przedstawiciel młodszej grupy uczestników dziesięcioletni Michał.

To naprawdę świetna inicjatywa, gratuluję organizatorom. Jak widać z roku na rok jest nas coraz więcej. Na starcie pojawiają się całe rodziny z dziećmi, jak również osoby starsze. Wszyscy w jednym celu, aby uczcić w przyjemny, sportowy sposób Narodowy Dzień Niepodległości. To pokazuje słuszność tego typu imprez – dodaje pan Janusz.

Zwycięzcą nie był dziś ten, kto przebiegł większą liczbę okrążeń, a każdy uczestnik, który postanowił wystartować w biegu.

Poprzedni artykułKochanowskiego jak nowa
Następny artykułŚwidnica warcabowym mistrzem [FOTO]