Strona główna 112 Kompletny brak wyobraźni

Kompletny brak wyobraźni [WIDEO]

41

Włos na głowie się jeży! Kolejny kierowca całkowicie lekceważy przepisy ruchu drogowego. Wczoraj pisaliśmy o piracie drogowym, który naruszając przepisy ruchu drogowego mógł zabić pieszego. Dziś otrzymaliśmy kolejny film, na którym widać, jak bardzo ryzykują piesi, przechodząc przez jezdnię nawet w miejscu do tego wyznaczonym. 

ulica Wałbrzyska

Tym razem kierowca mógł doprowadzić do tragedii na ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy. Tylko czujność pieszych uratowała ich przed poważnymi obrażeniami. Policja podkreśla, że w zderzeniu z samochodem człowiek nie ma żadnych szans, a obrażenia mogą być nawet śmiertelne.

Obecnie kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność. Jak widać, w tych dwóch przypadkach o tej rozwadze kierowcy zapomnieli. Kampanie społeczne, które są pełne emocji również nie robią żadnego wrażenia na użytkownikach ruchu drogowego.

O zmiany w kodeksie ruchu drogowego, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych  zabiega Beata Bublewicz, posłanka Platformy Obywatelskiej. – Zatrzymanie się kierowcy przed pasami, do których zbliża się człowiek, nie będzie – tak jak dotychczas – dobrowolnym gestem wynikającym z kultury osobistej prowadzącego pojazd, ale znajdzie unormowanie prawne. Statystyki ofiar śmiertelnych wśród pieszych na drogach są porażające tylko w ubiegłym roku na przejściach dla pieszych zginęło 212 osób, niemal drugie tyle straciło życie na skrzyżowaniach. Dlatego musimy dążyć do tego, aby prawo, na tyle na ile jest to możliwe, zabezpieczało najsłabszych na drodze, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówiła Beata Bublewicz portalowi euroinfrastruktura.pl. Bublewicz ma nadzieję, że ten przepis uda się wprowadzić w życie jeszcze w tym roku.

***

Sytuacja, o której pisaliśmy wczoraj została zgłoszona na policję, a o jej szczegółach będziemy informować na portalu Swidnica24.pl.

cynk