Strona główna Kultura Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

0

Ten weekend zdecydowanie należy do Andrzejów i andrzejkowych spotkań z wróżbami. Jeśli jednak nie wybierają się Państwo na żadne imprezy, proponujemy wydarzenia o zupełnie innym charakterze.

Fairy Tale Show

Na zdjęciu:Fairy Tale Show, wystąpi na Rock przeciw AIDS

***

XVIII Dni Gór

Po raz kolejny świdnicki himalaista Piotr Snopczyński zaprosił do Świdnicy swoich przyjaciół i ludzi, których pasją są góry oraz podróże. Finał zapowiada się imponująco:

29.11. piątek

17:30 Wernisaż wystawy Manaslu na bis 2013 – hol Klub Bolko.

18:00 Niedokończona wyprawa Nanga Parbat 2013 – Ola Dzik.

19:00 Na nartach z ośmiotysięcznika Sziszapangma – Andrzej Bargiel

20:00 koncert zespołu góralskiego z Zakopanego

30.11. sobota

16:30 Celina Kukuczka – promocja książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. „Na szczytach świata”.

Maszynopis tej książki był już w drukarni, gdy nadeszła wiadomość o śmierci Jerzego Kukuczki. Największy polski himalaista, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników, człowiek cieszący si światową sławą, a jednocześnie tak nam bliski mówi o swoich zwycięstwach i rozterkach, niepowodzeniach i sukcesach szczerze i otwarcie. Przywiązywał dużą wagę do tego nowego doświadczenia, jakim miało się stać opublikowanie tej opowieści. Niestety niniejsza książka o latach przygotowań do wypraw, o wspaniałych sukcesach i porażkach jest ostatnią relacją, którą zdążył nam przekazać… Spisał i opracował Tomasz Malanowski

17:30 Wyprawa Manaslu 2013 – Piotr Snopczyński i uczestnicy wyprawy

18:30 Gasherbrum I – Karakorum – Marcin Kaczkan

 1.12. niedziela

Zawody wspinaczkowe o puchar Starosty Świdnickiego – hala sportowa Witoszów Dolny.

***

Faktura, obraz, eksperyment

Data: 30.11 2013 r.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska

Godzina: 16.00

Wstęp wolny.

Kolejna „sobota filmowa” w bibliotece. Świdnicki Klub Filmowy, Hurtownia Światła oraz MBP w Świdnicy zapraszają na seans „Ksiąg Prospera” w reżyserii Petera Geenawaya, kontynuując cykl opowiadający o związkach kina z teatrem. Film stanowi swobodną, autorską interpretację „Burzy” Szekspira, pomyślaną jako kino estetyzujące, operujące plastyczną i wielobarwną formułą obrazu filmowego.

***

Koncert na rzecz świdnickich organów

Miejsce: katedra świdnicka

Data: 1.12.2013 r.

Godzina: Po mszy św. o 12.30

Wstęp wolny

Od wielu miesięcy utalentowani świdniccy muzycy, Zuzanna i Maciej Batorowie, przygotowują koncerty organowe w świdnickiej katedrze. Ich celem jest nie tylko promocja muzyki, ale także zbiórka funduszy na ratowanie cennego instrumentu.

***

Rock przeciw AIDS

Data: 1 grudnia 2013 r.

Miejsce: Klub Bolko, plac Grunwaldzki 11

Godzina: 17.00

Po raz kolejny Świdnica wypowiada walkę AIDS – koncertowo! Oddziały do walki poprowadzą zespoły Fairy Tale Show – finaliści festiwalu TOPtrendy 2013, znani z programu Must Be The Music i zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2012, zwycięzcy tegorocznej Truskawki – Trichomes oraz Bonhart i Plethora.

Akcja „Rock przeciw AIDS” to nie tylko muzyka. W niedzielę pojawi się punkt informacyjny dotyczący HIV i AIDS z udziałem Patryka Długosza, certyfikowany instruktor terapii uzależnień, który na co dzień pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia „Radzimowice” w Szklarskiej Porębie oraz Danuta Długosz, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. W tym roku pojawią się także konkursy dla koncertowej publiczności z atrakcyjnymi nagrodami.

Poprzedni artykułAwantura o Komisję Rewizyjną
Następny artykułMagia dotyku