Strona główna Sport Piłka nożna Gwiazdy polskiej ekstraklasy zjadą do Świdnicy!

Gwiazdy polskiej ekstraklasy zjadą do Świdnicy!

3

Piłkarska bomba w Świdnicy – niesamowite sportowe zakończenie roku! Już za niespełna miesiąc w niedzielę, 22 grudnia Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” będzie organizatorem Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłki Halowej. Na parkiecie w hali na Zawiszowie nie zabraknie samorządowców, lokalnych piłkarzy, gwiazd polskiej ekstraklasy, a także mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka, do tego licytacje gadżetów piłkarskich w tym trykot reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego! Szykuje się zatem prawdziwe piłkarskie święto, które będzie miało jeden cel – zebrane podczas turnieju pieniądze przeznaczone zostaną na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Świdnickiego Domu Dziecka oraz „Chata SKSK” w Świdnicy.

 DSC_0007

Jak do tej pory swój udział w turnieju potwierdziło już dziesięciu piłkarzy występujących w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy broniących na co dzień barw takich klubów jak: Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Cracovia, Górnik Zabrze, czy też Wisła Kraków. Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi piłkarzami, czynimy też starania, aby Świdnicę odwiedził zawodnik z naprawdę ścisłej czołówki. W turnieju w akcji zobaczymy na pewno drużyny Polonii Świdnica i Przyjaciół, Górnika Wałbrzych oraz Gwiazd Polskiej Ekstraklasy. Prawdopodobnie jako czwarci na starcie zameldują się zawodnicy Zagłębia Lubin. To jednak nie wszystko. Udział w turnieju potwierdzili też samorządowcy: starosta Zygmunt Worsa i wiceprezydent Świdnicy Ireneusz Pałac, jestem pewien, że ktoś do nich dołączy. Zrobi to na pewno mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek! Jedno mogę obiecać, będzie się działo i na Zawiszowie będziemy świadkami świetnej zabawy i zobaczymy kawał dobrej piłki – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Tuż przed świętami w niedzielę, 22 grudnia będziemy jednak nie tylko świadkami piłkarskich emocji na najwyższym poziomie. Będzie to też dzień dla wszystkich kolekcjonerów gadżetów piłkarskich. Podczas trwania imprezy do wylicytowania będą bardzo atrakcyjne pamiątki. Na szczególną uwagę zasługuje trykot reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka Legii Warszawa z podpisami piłkarzy, a także koszulka Fabiana Paweli z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

DSC_0011

To jednak nie koniec. Do wylicytowania będą koszulki Lecha Poznań i Wisły Kraków z autografami zawodników, liczymy też, że dotrze do nas trykot Borussi Dortmund z Jakubem Błaszczykowskim na plecach. Wszystkich kibiców zapraszamy zatem do przybycia i udziału w zabawie. Cały dochód zebrany z biletów wstępu – cegiełek w wysokości 10 złotych, puszek kwestarskich, a także licytacji zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Świdnickiego Domu Dziecka oraz „Chata SKSK” w Świdnicy. Pragniemy, aby te wszystkie dzieci i młodzież mogły przeżywać okres Świąt Bożego Narodzenia godnie, a zarazem radośnie. Zróbmy razem wszystko, aby dzieci mogły poczuć się szczęśliwe i spełnione. Zapraszam wszystkich do włączenia się w akcję – zachęca Wiesław Żurek.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, w całą akcję włączyli się także: Agencja Menadżerska Solsport Solarz, Agencja Sportowa 35 Jezierski & Sztylka, a także Jarosław Lato. Współorganizatorami imprezy, która przebiegać będzie pod patronatem prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka będą Urząd Miejski w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Jest mi niezmiernie miło, że w całą inicjatywę zaangażowało się także Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”, za co im bardzo dziękuję – dodaje Wiesław Żurek.

Wszelkie szczegóły, program turnieju na około dwa tygodnie przed całą imprezą.