Strona główna Temat dnia Drogowcy szykują się do zimy

Drogowcy szykują się do zimy

3

Mimo że jeszcze nie było dużych opadów śniegu, w Świdnicy zostały wprowadzone dyżury drogowców. Przygotowane jest 350 ton soli i 550 ton piasku do posypywania śliskich jezdni. Jak zapewnia rzecznik Urzędu Miejskiego, nie powinno zabraknąć sprzętu do odśnieżania.

zima_swidnica-10

Zdjęcie archiwalne

– Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników przez kolejny sezon zimowy będzie się zajmowała wybrana w przetargu firma – „Farma Miejska”,  a utrzymaniem zimą przystanków komunikacji miejskiej – konsorcjum firm BeBa-Awart. Do pracy na jezdniach, w razie potrzeby, mogą zostać skierowane cztery pługosolarki, pługi lekkie z rozrzutnikiem, pługi średnie i ładowarki. Na chodnikach zarządzanych przez miasto pracować mogą mikrociągniki oraz pługi średnie z rozrzutnikiem. Do odśnieżania przystanków komunikacji miejskiej wykorzystywane będą dodatkowe mikrociągniki. W ramach akcji zima do dyspozycji jest blisko 20 pojazdów – wylicza Stefan Augustyn.

W pierwszej kolejności utrzymywane będą drogi, po których jeżdżą autobusy miejskiej komunikacji, a także stromy podjazdy i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

Poprzedni artykułGwiazdy polskiej ekstraklasy zjadą do Świdnicy!
Następny artykułSiódma część Encyklopedii Świdnicy gotowa