Strona główna Wydarzenia Dach nad głową dla psiaków

Dach nad głową dla psiaków

2

Już po raz szósty dzieci zatroszczą się o schronienie dla bezdomnych zwierząt w ramach akcji  „Dach nad Głową”. Pomysł hipermarketu dekoracyjno- budowlanego Leroy Merlin w Świdnicy podchwyciło wiele miast w całej Polsce.

dach nad głową

 – Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu i regionu, które bawiąc się pomagają zwierzętom i jednocześnie walczą o nagrodę dla siebie. W ten sposób od najmłodszych lat uczymy, że pracując dla siebie, należy pamiętać o potrzebujących, w tym wypadku o naszych „braciach mniejszych” – komentuje Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy.

Do tej pory dzieciaki ze świdnickich podstawówek budowały m.in. budki dla psów, dla ptaków, dla kotów bezdomnych ze Świdnicy. W tym roku uczniowie dziewięciu szkół podstawowych zbudują budki dla czworonogów z Ośrodka Pomocy dla Zwierząt  Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie. Gośćmi honorowymi imprezy będą czworonożni podopieczni schroniska, a także Roy i Asia – wychowankowie szkoły DogExpert. Wszyscy zainteresowani, którzy tego dnia odwiedzą Leroy Merlin będą mieli okazję sprawdzić, na czym polega prawdziwa tresura psów i  jak okazują wdzięczność adoptowane psiaki ze schroniska. Akcję wspiera znany miłośnik zwierząt – Adam Sikora – jeden z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, alpinistów i podróżników.

Oczywiście dzieci podczas  akcji „Dach nad Głową” mają swoje zadania do wykonania, ale równie mocno liczymy jak zawsze na dorosłych – klientów naszego sklepu – zaprasza Jacek Burdziełowski dodając, że na prace małych budowniczych jak zawsze będzie można głosować. W ciągu tygodnia  wszystkie budy zostaną wyeksponowane na terenie sklepu. Twórcy budy, którzy zdobędą najwięcej głosów wygrają wejściówkę dla swojej klasy do kina oraz bon na zakupy o wartości 1000 zł.

 Leroy Merlin za swoją działalność dobroczynną otrzymało Gryfa Świdnickiego.

 

Poprzedni artykułSzpital Latawiec znów wśród najlepszych
Następny artykułLotte: Nadzieja na fabryki jeszcze jest