Strona główna Temat dnia Nagrody kultury przyznane

Nagrody kultury przyznane

4

Dwiema nagrodami indywidualnymi i jedną zbiorową prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek uhonoruje świdniczan za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Dobiesław Karst

Komisja powołana w sprawie przyznania nagród rozpatrywała kandydatury zgłoszone przez trzy podmioty.

Decyzją prezydenta nagrody w wysokości 4.000 zł brutto otrzymają:

dr Dobiesław Karst za przygotowanie publikacji „Sztuka Świdnicy na tle dziejów”, która jest pierwszym albumowym wydawnictwem prezentującym artystyczne wyroby powstałe w przeszłości w Świdnicy na zamówienie jej mieszkańców. Dobiesław Karst jest pracownikiem Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie prowadzi Dział Historii Świdnicy.

Lubomir Szmid za całokształt działalności. Lubomir Szmid jest choreografem tańca, autorem programów dla zespołów ludowych, kierownikiem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” i Formacji Tańca Nowoczesnego „Czas”. Wielokrotnie nagradzany, związany z tańcem ludowym od 1960 r.

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej za przedsięwzięcie realizowane od kilkudziesięciu lat – publikację „Rocznika Świdnickiego”. „Rocznik Świdnicki” jest wydawany od 1973 r., a w 2013 r. zostanie wydany 40. tom wydawnictwa.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano 11 listopada.

Poprzedni artykułZe Żmigrodem o czwartą wygraną z rzędu
Następny artykułZnanenieznane.pl: Miejsca bitew w Polsce