Strona główna Polityka WORD dopiero w przyszłym roku

WORD dopiero w przyszłym roku

32

Przymiarki do otwarcia zamiejscowego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Świdnicy jeszcze w tym roku okazały się zbyt pochopne. Egzamin na prawo jazdy na miejscu świdniczanie będą mogli zdawać najszybciej wiosną 2014 roku.

plac manewrowy

O nadziejach na szybsze uruchomienie oddziału mówił m.in. zastępca WORD-u w Wałbrzychu. Spraw proceduralnych nie uda się jednak zakończyć w październiku, na przeszkodzie stoi także konieczność wyremontowania placu manewrowego. Utworzenie jednostki terenowej zaakceptował już zarząd województwa, ale potrzebna jest jeszcze uchwała Sejmiku Dolnośląskiego. Obrady zaplanowano dopiero na 7 listopada i  taka uchwała znalazła się programie. Dopiero po jej podjęciu będzie możliwe podpisanie umowy między miastem o WORD-em w Wałbrzychu. – Szacujemy, że przygotowanie ośrodka nie powinno trwać dłużej niż 3-4 miesiące. Oczywiście, jeśli w szybkim czasie zostanie podjęta decyzja przez Sejmik. Trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że modernizacja placu manewrowego w zimie jest złym pomysłem – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

Na razie Rada Miejska w Świdnicy zadecydowała o użyczeniu na potrzeby ośrodka placu manewrowego między ulicami Armii Krajowej i Głowackiego. Biura będą ulokowane w siedzibie świdnickiej OSP przy ulicy Wałbrzyskiej.

 

Poprzedni artykułZlekceważyli outsidera?
Następny artykułNominacje do Dolnośląskich Gryfów ogłoszone