Strona główna Temat dnia Komunikacja przed dniem Wszystkich Świętych

Komunikacja przed dniem Wszystkich Świętych

1

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od samego rana 31 października do 3 listopada włącznie (czwartek-niedziela) funkcjonować będzie zastępcza organizacja ruchu. Zmiany dotyczyć będą również komunikacji miejskiej MPK. Wszystko po to, aby mieszkańcy i goście mieli możliwość dogodniejszego dojazdu na groby bliskich.

 znicz

Ważne dla kierowców:

 Wprowadzone zostaną dodatkowe oznakowania drogowe w rejonie cmentarzy, które mają zapewnić bezpieczeństwo oraz pomóc upłynnić ruch. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Zorganizowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Wyjazdy z parkingów możliwe będą jedynie w prawą stronę. W miarę możliwości prosimy o dojazd w taki sposób, by była możliwość wjazdu na parkingi przy wykonaniu skrętu w prawo (aby nie oczekiwać na przejazd pojazdów z naprzeciwka).

Na ulicach: Przyjaźni, Zielona i Śląska (na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami tych ulic) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Ważne dla pasażerów:

Komunikacja miejska w dniach 31 października–3 listopada obsługiwać będzie dodatkowe przystanki: Pionierów Ziemi Świdnickiej (dla linii nr 52), Zielona (dla linii nr 30 i 52 – kierunek ul. Słowiańska) i Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza dla linii nr 6, 50 i 52).

W dniach 1-2 listopada dwukrotnie częściej niż w dni powszednie będą kursowały autobusy linii nr 50 i 52.

 

Przedział czasowy

Częstotliwość odjazdów

Przedział czasowy

Częstotliwość odjazdów

6.30-8.30

co ok. 20 minut

16.00-19.00

co ok. 20 minut

8.30-16.00

co ok. 15 minut

19.00-21.00

co ok. 30 minut

 

Autobusy linii nr 6 będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

Ze względu na zmianę kierunku ruchu na ul. Przyjaźni przystanek po stronie kościoła zostanie wyłączony z ruchu, a odjazdy linii nr 30 i 52 realizowane będą z przystanku zlokalizowanego przy ul. Zielonej.

Przystanki tymczasowe usytuowane zostaną:

  • przy skrzyżowaniu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej z al. Brzozową,
  • przy ul. Zielonej (w rejonie skrzyżowania z ul. Śląską),
  • przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

mapka komunikacja 1 listopada

Poprzedni artykułNie taki diabeł straszny
Następny artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 66 [KONKURS]