Strona główna Wydarzenia Johny Trzy Palce w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław

Johny Trzy Palce w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław

1

Świdnicki zespół Johny Trzy Palce zakwalifikował się do kolejnego etapu Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. O udział w pojedynkach na antenie walczyło w świdnickim teatrze podczas przesłuchań na żywo 15 kapel z całego Dolnego Śląska.

JTP

Podobne eliminacje Radio Wrocław zorganizowało także we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Świebodzicach i Wałbrzychu. Świdnica po raz pierwszy znalazła się na trasie castingów. Zadowolenia z atmosfery i poziomu przesłuchań nie kryje Ewa Zając, dziennikarka Radia Wrocław. – Występy były urozmaicone. Usłyszeliśmy najróżniejsze gatunki – od rocka, przez country, balladę po reggae – mówi. W jury, obok Ewy Zając, byli Wojciech Janicki, muzyczny szef RW, Jerzy Węgrzyn, dziennikarz muzyczny RW i Mirosław Jabłoński, świdnicki muzyk i kompozytor.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Johny Trzy Palce, Demonstracja, Dobra Dobra, Fosgen, Piotr Ponury, Kefir Band i Rokstarsi. Podczas eliminacji zostaną wyłonione 44 zespoły, którey już w listopadzie na antenie Radia Wrocław rozpoczną muzyczne pojedynki.

Głosami słuchaczy cztery z nich zakwalifikują się do ścisłego finału i wystąpią na wielkim koncercie w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Zwycięzca otrzyma pakiet nagród – w tym nagrodę główną – 10 tysięcy złotych oraz gwarantowany udział w koncercie Nowe Brzmienie Radia Wrocław.

Zdjęcia Karol Czapski RW