Strona główna Polityka Protasiewicz wygrał ze Schetyną. Co to oznacza dla Świdnicy?

Protasiewicz wygrał ze Schetyną. Co to oznacza dla Świdnicy?

29

Eurodeputowany Jacek Protasiewicz zastąpił na stanowisku przewodniczącego struktur regionalnych PO na Dolnym Śląsku dotychczas niekwestionowanego lidera, Grzegorza Schetynę. Wybory w Karpaczu wywołały gorące dyskusje, a komentatorzy mówią wprost o druzgocącej porażce byłego wicepremiera i człowieka nr 2 w PO. Jakie będą konsekwencje dla partii w Świdnicy i powiecie?

Jacek_Protasiewicz_MEP

Zdjęcie wikipedia

Do ostatecznego rozstrzygnięcia doszło dopiero w drugim głosowaniu. W pierwszym Protasiewicz zdobył 200 głosów, Schetyna 199 i wybory unieważniono. Za drugim podejściem wynik był 205 do 194 głosów na korzyść eurodeputowanego. W głosowaniu uczestniczyli delegaci z powiatu świdnickiego: Krzysztof Świokło, Mirosław Sadowski, Bartłomiej Matuszkiewicz, Ryszard Gierstel, Dariusz Czuczwara, Monika Jagła, Marek Jaryczewski, Paweł Prostak, Jerzy Skiera, Andrzej Bytniewski, Krzysztof Sołtys, Grzegorz Sulima, Alicja Synowska i Wiesław Żurek. Nieoficjalnie mówi się, że wygrana Protasiewicza oznacza tyle, ze PO w Świdnicy wystawi własnego kandydata na prezydenta miasta. Gdyby wygrał Schetyna, Platforma miałaby poprzeć Wojciecha Murdzka ze Wspólnoty Samorządowej, pełniącego urząd prezydenta już 3 kadencję. – Tak się mówi w kuluarach, ale to nieprawda – dementuje Robert Jagła, szef powiatowych struktur PO. – Chcemy i chcieliśmy bez względu na to, kto przewodzi w regionie, wystawić własnego kandydata.Zmiana przewodniczącego nic nie oznacza. Dla nas zaczynają się bardzo intensywne przygotowania do wyborów do Parlamentu Europejskiego, a potem samorządowych. I to wszystko.

Jagła nie ujawnia, na kogo głosowali delegaci z powiatu świdnickiego. – To sprawa każdego z nich – odpowiada. Sam także nie ujawnia, na kogo oddał swój głos.

Poprzedni artykułJohny Trzy Palce w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław
Następny artykuł„Przed meczem remis brałbym w ciemno, ale …”