Strona główna Kultura Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

0

Kalendarzowe lato dawno za nami i już niebawem trzeba będzie zaopatrzyć w zimowy zestaw ociepleniowy. Słońce od kilku dni jeszcze broni się jak może, ale temperatura za oknami daje jasno do zrozumienia, że jesień rozkręca się na dobre. Przyznam szczerze, że nie pamiętam tak chłodnego października. Miejmy nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie a w oczekiwaniu na zmiany pogodowe warto zaplanować zbliżający się weekend. Wystarczy ciepło się ubrać i wyjść z domu!

wałęsa  człowiek z nadziei

 ***

Piątkowy wieczór zapowiada się bardzo zimowo. Temperatura spadnie poniżej zera, więc wizyta w kinie Cinema3D powinna być bardzo rozgrzewająca, zwłaszcza, że czekają na nas interesujące premiery. Pierwszą z nich jest film, który z przyjemnością sam obejrzę.

 Nazwa: Wałęsa. Człowiek z nadziei

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 04.10.2013, 19:30, 22:00

Wstęp: Normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń. Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

 Więcej o weekendowym repertuarze znajdziecie na:

http://swidnica24.pl/cinema-3d-zaprasza-do-kina-repertuar-43/

 

***

 Nazwa: Koncert Chóru Johann-Walter-Kantorei

Miejsce: Strzegom, Bazylika Mniejsza

Data i godzina: 04.10.2013, 18:30

Wstęp: Normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Wczesnym piątkowym wieczorem przyjemnie czas spędzić będzie można w Strzegomiu. Przy akompaniamencie organów Bazyliki, trąbki i altówki swoje możliwości zaprezentuje chór Johann-Walter-Kantorei. Psalmy, hymny i uwertury takich twórców muzyki klasycznej jak Giuseppe Verdi, Feliks Mendelssohn, Jan Sebastian Bach, Randall Thompson, Arvo Part oraz Joseph Rheiberger to tylko przedsmak piątkowego koncertu. Zapraszamy !

***

Nazwa: Cebulakowy Gościniec

Miejsce: Bystrzyca Górna, boisko sportowe

Data i godzina: 05.10.2013, 11:00

Wstęp: Wolny

Kartoflanka, cebulaki oraz kapusta po bystrzycku – te i wiele innych tradycyjnych przysmaków czekać będzie w sobotę, 5 października, na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej. Oprócz kulinarnych degustacji będzie również spora dawka sportowych wrażeń. Wszystko za sprawą I Biegu „Razem po Odnowę”, organizowanego wspólnie ze znanym i cenionym maratończykiem – Markiem Musiałem oraz Świdnickim Klubem Biegacza „Hermes”. „Cebulakowy Gościniec” organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej, dzięki kolejnej dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski, w ramach Zadania z Zakresu Działalności Wspomagającej Rozwój Wspólnot i Społeczności Lokalnych oraz Promocji Idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej. – „Cebulakowy Gościniec” organizujemy po raz pierwszy, ale będzie miał on charakter cykliczny. Poprzez imprezę chcemy zachować oraz kultywować tradycję wspólnego pieczenia, gotowania oraz degustowania. „Cebulakowy Gościniec” to jednak nie tylko kulinaria. To także aktywna turystyka.  Dzięki biegowi „Razem po Odnowę” będziemy promować aktywną turystykę oraz pokażemy jak piękne szlaki znajdują się w naszej miejscowości – mówi Beata Szyszka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”. Zapraszamy do Bystrzycy!

 

***

 Nazwa: Święto Ziemniaka

Miejsce: Świebodzice, ul. Mieszka Starego 4

Data i godzina: 05.10.2013, 11:00

Wstęp: Wolny

Impreza utrzymana w klimacie jesiennym, na której nie zabraknie pieczonych ziemniaków, pięknych dekoracji oraz gorącej atmosfery. Organizatorzy przygotowali konkursy, zabawy, oraz występy  artystyczne. Będzie można poszaleć na symulatorze jazdy autem, pograć w piłkarzyki, a także wziąć udział w zmaganiach sportowych przygotowanych przez Stowarzyszenie Bona Fide.

 

***

Nazwa: Koncert charytatywny dla Piotra Różyckiego

Miejsce: Świebodzice, Żeromskiego 13-15

Data i godzina: 05.10.2013, 18:00

Wstęp: Wolny

Tego samego dnia o godz. 18:00 w sali Włókniarz, ul. Żeromskiego 13-15 odbędzie się Koncert Charytatywny dla młodego Świebodziczanina Piotrka Różyckiego, którego organizatorem jest Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. Kadra pedagogiczna i uczniowie przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Piotrka, będą pyszne wypieki, kawa, herbata oraz występy artystyczne min. w wykonaniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, Magdaleny Stąpor Dyrektor PZSI oraz uczniów – kolegów i koleżanek Piotrka. Organizatorzy liczą na obecność Świebodziczan cytując słowa piosenki zespołu PAJUJO „Dzięki miłości nie żyję w samotności”.

***

Polecam!

 

MJ

Poprzedni artykułNiezwykły koncert chóru z Miśni
Następny artykułPolonia zmierzy się z groźnym beniaminkiem