Strona główna Sport Piłka nożna Polonia zmierzy się z groźnym beniaminkiem

Polonia zmierzy się z groźnym beniaminkiem

0

Piłkarska karuzela wciąż kręci się w najlepsze. Po środowym zwycięstwie w drugiej rundzie Pucharu Polski OZPN Wałbrzych nad ligowym rywalem Bielawianką Bielawa (3:0), piłkarze Polonii Świdnica w walce o ligowe punkty zmierzą się na własnym boisku z bardzo groźnym beniaminkiem rozgrywek Formacją Port 2000 Mostki.

 Polonia Swidnica- Foto-Higiena Gac08

Klub z powiatu świebodzińskiego powstał w 2007 roku i po raz pierwszy w rozgrywkach ligowych wystartował w sezonie 2008/2009. Formacja Port 2000 Mostki pewnie wygrała rozgrywki klasy B zwyciężając w 20 meczach, do tego zaliczyła po jednym remisie i porażce. W kolejnym sezonie piłkarze z Mostków z hukiem wygrali rozgrywki klasy A wyprzedzając wicemistrza o 15 punktów (25 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki). Jedyny przystanek w drodze do III-ligi przydarzył się w sezonie 2010/2011, kiedy to Formacja zajęła trzecią lokatę w klasie okręgowej, a z kompletem punktów (!) rozgrywki wygrali Błękitni/Fadom Nowogród Bobrzański. W kolejnym sezonie nasi sobotni rywale nie pozostawili już rywalom żadnych złudzeń awansując z dorobkiem 80 punktów do IV-ligi (26 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki). W poprzednich rozgrywkach Formacja wspólnie ze Stilonem Gorzów zdominowali lubuską IV-ligę. Stilon wywalczył 84 punkty (27 wygranych i 3 remisy), Formacja zdobyła 74 „oczka” (23 – 4 – 3), a trzeci Błękitni Lubno osiągnęli zaledwie 50 punktów. W tym sezonie o kolejny awans będzie niezwykle ciężko, ale Formacja i w III-lidze dolnośląsko-lubuskiej spisuje się bardzo dobrze. Obecnie z dorobkiem 20 punktów wywalczonych w 10 spotkaniach plasuje się tuż za podium na czwartej pozycji.

Biało-zielonych – piętnastych w ligowej hierarchii czeka zatem niełatwe zadanie, ale nasi piłkarze chcąc poprawić swoją pozycję w tabeli nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę. Mecz pomiędzy Polonią Świdnica, a Formacja Port 2000 Mostki rozegrany zostanie w sobotę, 5 października, początek meczu o 16.00. Bilety w cenie 5 zł.

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułImprezownik: Propozycje na weekend
Następny artykułŚKPR powalczy w Zawierciu