Strona główna Bez kategorii Dolnośląskie Gryfy dla firm z powiatu świdnickiego

Dolnośląskie Gryfy dla firm z powiatu świdnickiego

1

Osiemnaście firm i instytucji trafiło do finału Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”, najbardziej prestiżowego wyróżnienia biznesowego w regionie. Podczas poniedziałkowej, 21 października, gali w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, wyłoniono 6 zwycięzców. Wśród nich są dwie firmy z powiatu świdnickiego – Zakład Urządzeń Przemysłowych Tadeusz Badura ze Świdnicy i Capricorn ze Świebodzic.

Dolosląskie Gryfy

Kapituła konkursu, organizowanego z inicjatywy Zachodniej Izby Gospodarczej,  postawiła na innowacyjność i dynamikę rozwoju małych i średnich firm. Spośród nominowanych podmiotów wybrała te, które najlepiej wpisały się w warunki konkursu: mogły pochwalić się stabilną sytuacją ekonomiczną, zaangażowaniem w rozwój nowych innowacyjnych, inwestycjami w kapitał ludzki oraz silną pozycją w swojej branży.

W kategorii za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego Dolnośląski Gryf trafił do Świebodzic, do rodzinnej firmy Capricorn SA , od 20 lat  zajmującej się produkcją komponentów i urządzeń do instalacji grzewczych i sanitarnych. Prezes Maciej Dobrowolski nie ukrywał zaskoczenia nagrodą. – Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym pracownikom, bo dzięki ich zaangażowaniu osiągnęliśmy tak wiele. Najwyższą dla nas wartości są ludzie, którzy pracują w naszej firmie – podkreślił.

Jako najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwo zatrudniające od 10 do 50 osób Kapituła nagrodziła  w tym roku Zakład Urządzeń Przemysłowych Badura z siedzibą w Świdnicy, specjalizujący się  w produkcji urządzeń wykorzystywanych w przemyśle energetycznym i stoczniowym, a w szczególności służących do poszukiwania złóż ropy naftowej.

–  Jest nam miło, że Kapituła nas dostrzegła – powiedział odbierając statuetkę prezes Tadeusz Badura.  – Prowadzimy działalność na wszystkich rynkach świata, a nasze urządzenia można znaleźć na wielu platformach wiertniczych. Mamy nadzieję, że dobrze sławimy imię polskiego przemysłu – dodał.

***

Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf od 10 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem także wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Zachodniej Izby Gospodarczej, zarządy oddziałów terenowych ZIG, członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź, zarządy stowarzyszeń, związków, klubów i innych organizacji skupiających przedsiębiorców Dolnego Śląska, a także organy samorządu terytorialnego, wreszcie sami kandydaci.

Honorowe Patronaty nad konkursem objęli Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Mecenasem imprezy jest BRE Bank SA.

Poprzedni artykułPoparliśmy ideę, nie konkretny projekt [OŚWIADCZENIE]
Następny artykułDla miłośników caravaningu