Strona główna Polityka Poparliśmy ideę, nie konkretny projekt

Poparliśmy ideę, nie konkretny projekt [OŚWIADCZENIE]

12

Informacja o poparciu koalicji radnych PO-WS dla budowy sześciometrowych drzwi na placu Jana Pawła II, wywołała reakcję przewodniczącego klubu PO w Radzie Miejskiej. Wiesław Żurek nie zgadza się z tym, co podał zastępca prezydenta Ireneusza Pałaca w artykule „Pomnik papieża a sześciometrowe drzwi”.

Plac Jana Pawła II w Świdnicy (3)

Oświadczenie:

Na pytanie Pani Redaktor: cytat: ”Czy ostatecznie dojdzie do realizacji?” Pan Zastępca Prezydenta odpowiada, cytat: „Kolejność działań jest taka: najpierw koalicja radnych WS-PO na podstawie wstępnej koncepcji zaaprobowała wykonanie drzwi. Teraz artysta…”
W związku z powyższym, jako szef Klubu Radnych PO RM w Świdnicy chcę oświadczyć, że nie jest mi nic wiadomo o zaaprobowaniu przez koalicję radnych WS-PO wstępnej koncepcji wykonania przedmiotowych drzwi.
Owszem, temat ten był omawiany jakiś czas temu, ale tylko bardzo ogólnie, raczej w kontekście pomysłu do przemyślenia. Natomiast konkretnej, jednoznacznej decyzji, przynajmniej Klubu Radnych PO co do realizacji tego przedsięwzięcia ze środków budżetowych czy też późniejszej formuły jego realizacji, nie było.
O tym, że w chwili obecnej „artysta uszczegóławia projekt” ja dowiaduję się za pośrednictwem Waszego portalu, co jest potwierdzeniem tego, o czym mowa powyżej.
Proszę tego oświadczenia nie traktować jako jednoznacznego stanowiska radnych PO, czy jesteśmy za tą inicjatywą czy też nie. Celem naszym jest tylko i wyłącznie to, aby rozpatrywać tę sprawę spokojnie, merytorycznie, rzeczowo, a przede wszystkim transparentnie, uwzględniając zdanie na ten temat opinii publicznej w szerokim tego słowa znaczeniu.

Wiesław Żurek, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miejskiej Świdnicy

Poprzedni artykułZawyją syreny
Następny artykułDolnośląskie Gryfy dla firm z powiatu świdnickiego