Strona główna Wydarzenia Świdnica Związkowcy jadą do Warszawy

Związkowcy jadą do Warszawy

20

Pewne jest już 7 autokarów i blisko 300 chętnych, ale te liczby może wzrosnąć. Świdnicka „Solidarność” zamierza tłumnie uczestniczyć w planowanej na 14 września ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie. – I jadą za darmo – zapewnia Zofia Cierniewska, szefowa powiatowych struktur związku.

NSZZ „Solidarność” w stolicy na cztery dni rozbije miasteczko namiotowe. Przez pierwsze trzy mają trwać debaty branżowe, a w niedzielę, 14 września,  planowana jest olbrzymia manifestacja. – Mogą w niej wziąć udział nie tylko członkowie związku – mówi Cierniewska. – Już w tej chwili zapisało się 12 niezrzeszonych osób, a cały czas zachęcamy kolejne. Od południa w kilku miejscach Świdnicy – min. na placu św. Małgorzaty, placu Jana Pawła II, ul. Łukowej i ul. Westerplatte – rozdawane są ulotki informacyjne. Można się z nich dowiedzieć o celu protestu i sposobie dokonania wpisu na listę uczestników wyjazdu.

Z funduszu strajkowego „Solidarność” opłaci podróż. – Żadnych diet nie będzie, gwarantujemy jedynie bezpłatny dojazd i jeden posiłek regeneracyjny w cenie ok. 20 złotych na osobę – zapewnia szefowa świdnickiego związku.

Związkowcy będą protestować przed sejmem. Żądają m.in. zmiany prawa o referendach krajowych (tak, by były obligatoryjne po zebraniu 500 tysięcy podpisów) oraz wycofania zmian w kodeksie pracy, dotyczących przede wszystkim elastycznego czasu pracy.

Poprzedni artykułFaust w Bagieńcu
Następny artykułNowa szkółka piłkarska w Strzegomiu