Strona główna Kultura Faust w Bagieńcu

Faust w Bagieńcu

1

W niedzielę 8 września o godzinie 19.30 w Bagieńcu będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Pretekstem do tego spotkania jest projekt realizowany przez młodzież ze Świdnicy i Żarowa, którego efektem będzie wystawa polskiego plakatu autorskiego, którą już 20 września będzie można zobaczyć w Świdnickim Ośrodku Kultury, Galerii 44 oraz kinie Cinema 3D. Inicjatorem obu zdarzeń jest założona przez Violettę Mazurek Fundacja Spichlerz Kultury, która w ten sposób inauguruje swoją działalność.

Pełny mistycyzmu, uroku i napięcia dramat J.W Goethego, stał się inspiracją do stworzenia autorskiego widowiska plenerowo – pantomimicznego. W spektaklu zagrają aktorzy teatru „Bezdomnego” im. Bohumila Hrabala w Żarowie. Przedstawienie ingerujące bezpośrednio w przestrzeń wsi, rozgrywać się będzie na kilku płaszczyznach, w kilku odsłonach, w których to „Bezdomni” wcielą się w głównych bohaterów dramatu. Dramat niesceniczny opowiada o losach tytułowego bohatera, którego dusza stała się przedmiotem zakładu Boga z Mefistofelesem. Zakład o fundamentalną wartość duszy, istnienia człowieczeństwa stawia naczelne pytanie utworu Goethego, czy uda się ocalić ów podstawową wartość. W zakład zaangażowany jest cały wszechświat, a Bóg jest gwarantem porządku. Jaki los spotka Fausta ?

FAUST – J. W. Goethe

08.09.2013 r., Bagieniec – stawy k/ruin pałacu

Reżyseria: Ryszard Dykcik.
Muzyka: Jean Claude Debussy.
Role główne: Aleksandra Dydyńska, Ryszard Dykcik, Ewa Kapinos, Tomasz Nycz.
Organizatorzy: Fundacja Spichlerz Kultury, Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Art Structures.

Impreza towarzysząca: Wernisaż polskiego plakatu autorskiego STARY REPERTUAR, który współfinansowany jest ze środków Uni Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”

Poprzedni artykułNarodowe Czytanie już w sobotę
Następny artykułZwiązkowcy jadą do Warszawy