Strona główna Temat dnia Więcej parkingów na Osiedlu Młodych

Więcej parkingów na Osiedlu Młodych

9

Mieszkańcy Osiedla Młodych będą mieli mniej problemów z parkowaniem. Jeszcze w tym roku powstanie 57 miejsc postojowych, a w przyszłym kolejne 50.

Parking ul. Kardynała Wyszyńskiego

Od 9 września trwa budowa 26 miejsc postojowych w ramach kolejnego, piątego już etapu budowy parkingu przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego (przy Szkole Podstawowej nr 4). Zadanie jest w trakcie realizacji. Prace zakończą się w drugiej połowie października tego roku. Koszt zadania to 62,7 tys. zł. Natomiast 3 października ruszy kolejna budowa. – Dzięki tej inwestycji kierowcy będą mogli jeszcze w tym roku korzystać z 31 nowych miejsc postojowych. Przy ul. Prądzyńskiego startujemy z budową parkingu na terenie, który stanowi pas drogowy będący własnością miasta. Koszt budowy parkingów wyniesie 102 tys. zł – wylicza Monika Żmijewska z UM w Świdnicy.

Na 2014 rok zaplanowano kolejna inwestycję. Proboszcz parafii pw. NMP Królowej polski na Osiedlu Młodych zgodził się użyczyć miastu teren, na którym powstanie kolejnych 50 miejsc postojowych. Budowa zostanie sfinansowana ze środków miejskich.

 

Poprzedni artykułPamięci ofiar stalinowskiego obozu
Następny artykułDamian Daniel trzeci na Dolnym Śląsku