Strona główna Kultura „Mokrzeszów” zachwycił Grecję

„Mokrzeszów” zachwycił Grecję

0

Od ponad 5  lat tańczą i śpiewają, zachwycając publiczność w gminie Świdnica, w Polsce i poza jej granicami. Pod koniec wakacji Ludowo-Estradowy Zespół Mokrzeszów gościł w Grecji, reprezentując gminę Świdnica na drugim Międzynarodowym Festiwalu Folkloru – „Skouras” Folkdance Festıval w Kassandra, Halkidiki.

W tym roku gośćmi Festiwalu były grupy artystyczne z Algierii, Turcji, Rumunii, Grecji oraz z Polski, a wśród nich obok „Mokrzeszowa” także Zespół Krąg i Zespół Tysiąclatki z Katowic.

Członkowie Zespołu „Mokrzeszów” to ludzie z pasją. Taniec i śpiew sprawia im niebywała radość. Oni po prostu tym żyją. A atutem zespołu są nasi panowie, bowiem każda z pań ma swojego partnera, a to wcale nie jest takie proste – mówi z uśmiechem Maria Skiślewicz, która wspólnie z synem Wojciechem prowadzi zespół i jest jego choreografem.

Zespół gościł już na Podhalu, Kartuzach, Łowiczu, Francji, Austrii oraz w Turcji. W czasie swojego pobytu w Grecji  Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów” zaprezentował greckim widzom bogaty  program folkloru typowego dla naszego kraju.  Zespół w swoim repertuarze obok zabawnych układów ma tańce ludowe i narodowe. Program góralski i krakowski zyskały uznanie publiczności, czego dowodem jest kolejne zaproszenie do Grecji,  jakie zespół otrzymał na przyszły rok.

Poprzedni artykułKolejna, pechowa porażka Stali
Następny artykułPolonia z Foto-Higieną zagra w piątek