Strona główna Wydarzenia Miss i młociarz na sesji powiatu

Miss i młociarz na sesji powiatu

3

Na ostatniej sesji Rady Powiatu, radni gościli wyjątkowych mieszkańców powiatu świdnickiego – Weronikę WróbelII Wicemiss Polski, Miss Publiczności i Miss Internetu, Jolantę Kumor- wieloletnią trenerkę Pawła Fajdka i  Mistrza Świata w rzucie młotem– Pawła Fajdka.

Weronika startowała w I Wyborach Miss na wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka. Weronika jest uczennicą Technikum Ekonomicznego we Wrocławiu, w przyszłości zamierza studiować, ale marzy jej się także praca modelki. Z pasją uprawa sport. Zajęła I miejsce w kategorii juniorskiej i II w seniorskiej w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Działa społecznie – odwiedza dom samotnej matki i dom dziecka, w internacie szkolnym jest przewodniczącą. – Startuję w konkursie i dla siebie, i dla innych kobiet. Chce pokazać, że mamy prawo do tego wszystkiego, co i zdrowe dziewczyny – mówiła świdniczanka.

Paweł Fajdek już pierwszym rzutem na odległość 81,97 metra zapewnił sobie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Moskwie. Przypomnijmy, że Paweł Fajdek to także między innymi Mistrz Polski z 2012 roku z Bielska – Białej oraz Młodzieżowy Mistrz Europy z Ostrawy z 2011 roku. Paweł Fajdek został także uhonorowany Orłem Powiatu w 2012 roku. To specjalna nagroda przyznawana wybitnym osobom z powiatu świdnickiego.

Poprzedni artykułWygraj bilety na premierę Riddicka
Następny artykułŚwidnica i Świdniczanie 2013: Nagrody miesiąca dla…