Strona główna Wydarzenia Świdnica Jak uwierzyć we własne siły?

Jak uwierzyć we własne siły?

0

Wrzesień to miesiąc, w którym podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, bardzo intensywnie podnoszą swoje kompetencje społeczne. W ramach projektu „Uwierz we własne siły” MOPS przygotował dla jego uczestników bardzo różnorodną ofertę edukacyjną: indywidualne konsultacje prowadzone przez psychologa, pomoc terapeuty rodzinnego, terapeuty uzależnień oraz psychiatry. Godzinne spotkania są adresowane nie tylko do uczestników projektu, ale także członków ich rodzin.

mops

Celem projektu „Uwierz we własne siły” jest udzielenie wsparcia rodzinie, pomoc w rozwiązaniu domowych problemów oraz motywowanie do zmian, które spowodują, że w efekcie podopieczni Ośrodka stają się bardziej samodzielni i niezależni. W ramach projektu 15 uczestników bierze udział w warsztatach pt. „Zadbany dom. Czystość i higiena w gospodarstwie domowym”, gdzie omawiane są zasady estetycznego prowadzenia domu. Uczestnicy uczą się także jak poprawnie podzielić domowe obowiązki i co zrobić, aby zapewnić rodzinie harmonijną i miłą atmosferę. Dodatkowo 10 rodzin korzysta z indywidualnych konsultacji domowych, gdzie trener pomaga wdrożyć zdobyte umiejętności w codzienne życie. Wszystkie rodziny otrzymały również zestaw środków czystości, które są niezbędne do utrzymania czystości w domach.

Projekt to także przygotowane dla uczestników treningi kompetencji i umiejętności społecznych. W ich trakcie ćwiczone są między innymi umiejętności:  rozróżniania i nazywania emocji, inicjowania rozmowy, dyskutowania, reagowania na krytykę, panowania nad złością, czy radzenia sobie z uczuciami i współdziałania w grupie.

Więcej informacji nt. projektu można uzyskać na stronie internetowej MOPS: www.mops.swidnica.pl w zakładce „Realizowane projekty”, temat: „Uwierz we własne siły”.

***

Projekt systemowy „Uwierz we własne siły” MOPS w Świdnicy w zakresie rozwoju i upowszechniania aktywnej integracji współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Poddziałanie 7.1.1.

Poprzedni artykułMural skończony [FOTO]
Następny artykułRewitalizacja trwa