Strona główna Kultura Mural skończony

Mural skończony [FOTO]

0

Trzysta dwie puszki farby w sprayu zostały zużyte do namalowania murala upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Obraz, który został namalowany na posowieckich garażach znajduje się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Fieldorfa w Świdnicy. 

Mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym_Świdnica (44)

W piątek, 27 września ekipy przy pomocy rzutnika multimedialnego narysowały kontury, a w sobotę od samego rana ostro wzięły się do pracy. Efekt końcowy gotowy był w niedzielę późnym popołudniem.

Rok 2013 został w Polsce ogłoszony Rokiem Żołnierzy Wyklętych. Do działań włączyła się Świdnica. Już w maju na placu św. Małgorzaty uroczyście odsłonięto biogram z informacją o partyzantach, a przez kolejne miesiące można było poznać sylwetki kolejnych bohaterów. W tej chwili wszystkie biogramy tworzą wystawę na świdnickim Rynku. Kolejnym akcentem były piątkowe i sobotnie spotkania z przedstawicielami jednego z głównych organizatorów wydarzeń w ramach Roku Żołnierzy Wyklętych – Fundacji Niepodległości z Lublina, a także spektakl dla młodzieży, przygotowany przez „Teatr Nie Teraz” z Tarnowa.

Zobacz jak powstawał mural upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Poprzedni artykułZłapani na gorącym uczynku
Następny artykułJak uwierzyć we własne siły?