Szare i kolorowe, low key, ślady, pół na pół, ukryte, sylwetka między innymi z takimi tematami musieli zmierzyć się fotomaratończycy. W sobotnim 12 godzinnym „biegu” wystartowało 12 fotografów. Podczas zmagań musieli zmierzyć się z dwunastoma tematami.

Laureaci Fotomaratonu. Od lewej stoją Michał Fedorowski, Piotr Włodarczyk i Patryk Prończuk.
Jury XXII Fotomaratonu w składzie Filip Ćwik, Irena Dębosz, Andrzej Frankowski i Krzysztof Tusiewicz postanowiło przyznać następujące nagrody: pierwsze miejsce i główną nagrodę w wysokości 2000 złotych zdobył Patryk Porończuk, drugie i 1000 złotych Michał Fedorowski, a trzecie Piotr Włodarczyk, który w nagrodę otrzymał pół tysiąca złotych. Przyznano także trzy wyróżnienia za pojedyncze fotografie. Przypadły one w udziale Julii Gadzińskiej, Julii Furman i Małgorzacie Leśniewskiej. Nagrodę specjalną – aparat fotograficzny – ufundowaną przez Fujifilm Polska otrzymała Krzysztof Słodkowski.
Święto fotografii zakończyły dwa pokazy mody oraz występ tancerzy ognia.
Zobacz film z niedzielnych pokazów mody autorstwa Krzysztofa Michela


































![Najlepsi z najlepszych. Świdniccy prymusi nagrodzeni! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nagrody-Primus-Inter-Pares-Swidnica-26-06-2026-0-238x178.jpg)
![Wakacje czas zacząć! Blisko 4 tysiące uczniów świdnickich podstawówek zakończyło rok szkolny [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-zakonczenie-roku-szkolnego-SP4-2026.06.26-47-238x178.jpg)







