Strona główna Bez kategorii Co to, gdzie to? Zagadka nr 59

Co to, gdzie to? Zagadka nr 59 [KONKURS]

0

Żadną przeszkodą dla uczestników konkursu nie było pokazanie w ubiegłym tygodniu zdjęcia spoza Świdnicy i powiatu świdnickiego. Nadeszło wiele prawidłowych odpowiedzi. Nagroda, zaproszenie na dowolnie wybrany film do świdnickiego kina Cinema 3D,  trafia do pana Damiana Jagiełło. Gratulujemy! Zanim przedstawimy odpowiedź, kolejna zagadka.

Zagadka nr 59:

Tym razem zdjęcie nie pozostawia wątpliwości, co się na nim znajduje. Pytanie dotyczy przede wszystkim miejsca, gdzie zostało wykonane i jaka jest historia krzyży. Na nagrodę może liczyć autor najciekawszej odpowiedzi.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 14 września, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 59”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Pod odpowiedzią należy podać źródła, z jakich Państwo korzystali. Zwycięzca zostanie ogłoszony  14 września na portalu Swidnica24.pl. Kolejna zagadka za tydzień w sobotę. Zapraszamy do zabawy.

Odpowiedź Damiana Jagiełły na zagadkę nr 58:

Zdjęcie z zagadki 58 przedstawia stację PKP w Zagórzu Śląskim.

Stacja została otwarta w dniu 1 października 1904 roku razem z liniąkolejową PLK 285 Wrocław Główny Osobowy – Jedlina Zdrój. W tle widać nawiedzany przez Białą Damę zamek Grodno położony na szczycie góry Chojna (450m n.p.m.). U podnóża góry znajduje się zaporowe Jezioro Bystrzyckie z ostatnio remontowanym i oddanym do użytku mostem wiszącym.

Źródła:

– wikipedia.pl

– własne obserwacje podczas niejednej pieszej wycieczki

 

Poprzedni artykułNa ważny temat: Świdnica razem z Wałbrzychem? [VIDEO]
Następny artykułNa ważny temat: Przedszkola tańsze, ale…[VIDEO]