Strona główna Wydarzenia Żarów Wspólnoty odnowiły budynki

Wspólnoty odnowiły budynki

8

Niektóre z nich mają wyremontowane dachy, inne nową elewację, w kolejnych wymieniono instalacje. Szesnaście  budynków w Żarowie dzięki projektowi rewitalizacji zostało odnowionych. Większość należy do wspólnot mieszkaniowych – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.

Budynek przy ul. Armii Krajowej 49 po remoncie

– Zakończyły się już wszystkie remonty budynków w ramach programu rewitalizacji Żarowa. Wspólnie z wykonawcą robót, przedstawicielem Zakładu Usługowo-Budowlanego z Kamiennej Góry, przedstawicielem zarządcy Zakładu Gospodarki Lokalowej, inspektorem nadzoru inwestorskiego Stanisławem Stojewskim i zastępcą burmistrza Grzegorzem Osieckim odebraliśmy dziś budynek przy ulicy Armii Krajowej 49 w Żarowie. W kolejce został jeszcze tylko budynek przy ulicy Armii Krajowej 27 , którego remont też już się zakończył – mówi Marek Maruszewski z Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budynek przy ul. Armii Krajowej 49 przed remontem

W ramach projektu „Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów” wykonano remonty dachów, elewacje, roboty demontażowe, ocieplenia budynków, dobudowy przewodów kominowych, wymiany instalacji elektrycznych oraz przemurowywania kominów. – Po rozstrzygnięciach przetargowych wartość projektu wynosiła 814 845, 38 złotych, z czego kwotę 519 071, 98 złotych udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu zostały wykonane prace, które cieszą dzisiaj nie tylko nasz żarowski samorząd, ale przede wszystkim mieszkańców. Na taki wygląd budynków i kamienic pracował jednak nie tylko żarowski samorząd. To również wielkie zaangażowanie mieszkańców, którzy zabiegali o to, aby Żarów stał się miastem estetycznym i bezpiecznym – wyjaśnia Anita Juralewicz z Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.
Gmina zapowiada podjecie starań o środki na następne remonty.

Poprzedni artykułSzefowa nadzwyczajnej komisji
Następny artykułW skwarze dotarli na Jasną Górę