Strona główna Temat dnia W skwarze dotarli na Jasną Górę

W skwarze dotarli na Jasną Górę

12

Prezentacją grup i mszą św. w kaplicy Matki Boskiej na Jasnej Górze zakończyła się jubileuszowa, X Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. Z obolałymi stopami, ale niemal w komplecie do ostatniego, modlitewnego spotkania dotrwali niemal wszyscy uczestnicy – w sumie 930 osób.

Zdjęcia udostępnione przez Tomasza Plutę

Przez 9 dni pokonali 200 kilometrów. Pątnikom doskwierał upał, przedostatniego dnia słupki na termometrach sięgały 38 stopni Celsjusza. Służba medyczna ratowała obolałe i odparzone stopy. – Trudny tej wędrówki były zbyt duże dla dwóch rodzin z dziećmi i kilku starszych osób – mówi Tomasz Pluta, rzecznik pielgrzymki. – Jednak zdecydowana większość nie tylko doszła na miejsce, ale po drodze jeszcze brała udział w rozgrywkach sportowych. Wyłoniliśmy mistrza w piłce nożnej – tu najlepsza była grupa dzierżoniowska, i w siatkówce dziewcząt – zwyciężyły wałbrzyszanki.

Najmłodszy uczestnik miał 7 miesięcy, najstarszy 81 lat. Podziw budziła kondycja 72-letniej siostry Zofii, która codziennie uprawiała gimnastykę i nadawała tempo marszowe. Pielgrzymi przede wszystkim w drodze modlili się. W Roku Wiary motywem przewodnim było zaufanie i posłuszeństwo Jezusowi, o czym podczas dzisiejszej porannej mszy na Jasnej Górze mówił także biskup świdnicki Ignacy Dec.

– Jesteśmy zmęczeni, szczęśliwi i już myślimy o następnym roku – dodaje Tomasz Pluta.

Poprzedni artykułWspólnoty odnowiły budynki
Następny artykułPolonia rozpoczyna sezon, na start derby z Bielawianką