Strona główna Bez kategorii Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

0

Koniec upałów wcale nie oznacza końca lata! Rześkie powietrze zachęca do wędrówek i innej niż leżakowanie nad wodą aktywności. W jakim kierunku wyruszyć? Między innymi takie podpowiedzi znalazły się w cotygodniowym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl. A dla tęskniących za słońcem mały prezent – plaża nad polskim morzem, uchwycona w gorący, letni dzień:

Zaczynamy od wypraw. Propozycja skierowana jest do tych, którzy niekoniecznie muszą podjeżdżać samochodem pod same drzwi zabytków. By odnaleźć miejsce, które wskazuje portal znanenieznane.pl, trzeba użyć własnych nóg, bo żadne wygodne drogi tam nie prowadzą. Kierunek – zagubione w lasach pozostałości po forcie niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Poszukując ruin można się sprawdzić jako odkrywca, a przy okazji podziwiać piękne widoki. Co to za fort i jak tam trafić? Wskazówki w dziale Turystyka.

Nie od dziś wiadomo, że podróże wcale nie wymagają grubego portfela. Są mistrzowie, którzy wyprawy niemal za jeden uśmiech opanowali po mistrzowsku.  Dziś zamiast beletrystyki czy reportażu w dziale Książka polecamy więc przewodnik, który jest efektem wielu podróżniczych doświadczeń i daje najważniejszą odpowiedź – Jak zwiedzić Europę za pół ceny?

Już we wrześniu Świdnica będzie po raz szósty gospodarzem zyskującego coraz większe uznanie Festiwalu Filmu Dokumentalnego „Okiem Młodych”. Jakie są początki tego wydarzenia, skąd wzięła się inspiracja? Polecamy rozmowę z Bożeną Kuźmą, która zainicjowała spotkania młodych filmowców. Wywiad w dziale Kino.

A na deser – deser z arbuzem w roli głównej. W gorące dni przynosi ulgę, w chłodne pocieszenie. Jak zawsze Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch wyczarowuje potrawę niebanalną i łatwą do przyrządzenia. Po szczegóły zapraszamy do działu Kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Arbuz z syropem cytrynowym
Następny artykułBędzie gruntowny remont