Strona główna Wydarzenia Świebodzice Będzie gruntowny remont

Będzie gruntowny remont

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach otrzymała dofinansowanie na remont pomieszczeń bibliotecznych, zakup sprzętu i wyposażenia do biblioteki przy ul. Świdnickiej 15. Pieniądze pochodzą z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego przez Instytut Książki, pod nazwą biblioteka+, informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Zdjęcie UM Świebodzice

– Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy w maju tego roku – mówi Małgorzata Grudzińska, dyrektor MBP w Świebodzicach. –  Jest to Program Wieloletni Kultura + Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek”. Jego głównym celem jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych, dla których organem założycielskim jest gmina. Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Pozyskane w ten sposób pieniądze to 442 852,00 zł, co stanowi 70 % wartości całej inwestycji. Resztę stanowić będzie wkład własny gminy. Co będzie się działo przy Świdnickiej 15?

–  Pieniądze będą przeznaczone na remont kapitalny pomieszczeń biblioteki oraz zakup sprzętu i wyposażenia – mówi Małgorzata Grudzińska. – Prace są zaplanowane na 2014 rok, w terminie od 1 stycznia do 30 września.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich sympatyków i użytkowników biblioteki, mimo niedogodności na jakie będą narażeni w korzystaniu z księgozbioru. Po remoncie biblioteka przywita czytelników zupełnie nowym, przearanżowanym wnętrzem. Będą także nowe regały, meble biblioteczne i sprzęt elektroniczny.

– Obiecujemy, że – mimo remontu –  biblioteka będzie czynna, choć nie w miejscu, do którego przyzwyczailiśmy naszych czytelników – dodaje dyrektor MBP. – Księgozbiór będzie dostępny najprawdopodobniej w małym budynku Szkoły Podstawowej nr 3 – tuż obok Oddziału Dziecięcego.

Poprzedni artykułWeekend z Magazynem Swidnica24.pl
Następny artykułPierwszy, zwycięski sparing ŚKPR-u