Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wandale nie dają za wygraną

Wandale nie dają za wygraną

4

Nowo wyremontowany łącznik pieszy z centrum na Osiedle Piastowskie ma wyraźnego pecha. Kilkanaście dni temu wandale zniszczyli kilka paneli ogrodzeniowych, a podczas weekendu ktoś chciał zwyczajnie ukraść siatkę – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Uszkodzonych jest kolejnych 8-10 paneli. Widać wyraźnie, że ktoś próbował je wyrwać z mocowań w ziemi, ale nie udało się, więc ogrodzenie zostało uszkodzone i wygięte. Trudno zrozumieć, jak można niszczyć czy próbować ukraść coś, co służy mieszkańcom całego miasta. Łącznik to wygodny skrót dla pieszych pomiędzy ulicą Łączną a Mieszka I. Miasto wyremontowało nawierzchnie, oświetlenie oraz ogrodzenie tego przejścia. Inwestycja kosztowała ok. 170 tys. zł. Niestety, na to miejsce najwyraźniej uwzięli się złodzieje i wandale.

– Trudno mi nawet komentować takie zachowania, inwestycja została wykona z budżetu miasta czyli zapłacili za nią wszyscy świebodziczanie, a teraz ktoś bezmyślnie niszczy lub próbuje ukraść to wspólne mienie – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Trudno także w każdym miejscu zamontować kamery monitoringu. Z pewnością Straż Miejska będzie w godzinach wieczornych częściej zaglądać na łącznik. Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców tych okolic o zwrócenie uwagi na podejrzane osoby, które kręcą się w pobliżu i zgłaszanie wszelkich aktów wandalizmu do Straży Miejskiej – tel. 606 637 542 lub 548 bądź na policję – tel. alarmowy 997.

Poprzedni artykułSetna pożyczka, czeka kolejne 5 milionów
Następny artykułEgzamin na prawo jazdy w Świdnicy