Strona główna Temat dnia Tak się bawili na Zjeździe Świdniczan

Tak się bawili na Zjeździe Świdniczan [FOTO/AUDIO]

19

Ponad 1.2 tys. osób wzięło udział w I Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan. Ponad 300 osób to mieszkańcy Polski, Europy i Świata.

 – W Świdnicy gościliśmy najliczniejszą grupę z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Grecji i USA. Gościliśmy również Świdniczan, którzy dziś mieszkają w Kanadzie, Włoszech, Irlandii, Hiszpanii, Szwecji, Austrii, Czechach, Izraelu, Rosji, Holandii, Islandii, czy też na Wyspach Karaibskich – wylicza Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

 I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan zakończył się w niedzielny wieczór, ale niemal od początku jego trwania uczestnicy zapewniają, że nawiązane kontakty i przyjaźnie będą owocowały cały rok. Niejako przypieczętowaniem tych słów było podpisane w sobotę 3 sierpnia Porozumienie na Rzecz Integracji Świdniczan. Swoje podpisy złożyli Zvi Rav-Ner, były świdniczanin i ambasador Izraela, Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej, Wiesław Kilian, senator RP, a także honorowi obywatele Świdnicy: ks. infułat Kazimierz Jandziszak oraz Stanisław Kotełko.

 Jakie zapisy znalazły się w Porozumieniu na Rzecz Integracji Świdniczan? Między innymi: godne reprezentowanie miasta, proponowanie dobrych rozwiązań dla mieszkańców czy też promocja miasta.

[mp3j track=”http://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2013/08/rozmowa_amabasador.mp3″ autoplay=”n” title=”Rozmowa z  ambasadorem Zvi Rav-Ner”]

 ***

 I Zjazd Wszystkich Świdniczan to w sumie dziesiątki przedsięwzięć: wycieczki autobusowe i rowerowe, konkursy, zabawy, turnieje – Zmagania Narodów, spotkania w restauracjach. Nie zabrakło również widowisk historyczno-muzycznych, pikniku ekologicznego z animacjami dla dzieci oraz wielu innych imprez towarzyszących, które odbywały się w Rynku i na placu Jana Pawła II. Całe przedsięwzięcie trwało od czwartku do niedzieli (1-4 sierpnia). Kolejny zjazd zaplanowano w dniach 21-24 sierpnia 2014 r.

 ***

 Projekt I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan 2013 finansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, który wsparł imprezę kwotą prawie 200 tysięcy złotych . LOT „KSJ”  dołożył do imprezy około 50 tys. zł.

UM Świdnica/skróty red.

zdjęcia: Łukasz Jóźwiak, Radosław Werner, KS-J, asz

 

Poprzedni artykułAKS wyraźnie gorszy od trzecioligowca
Następny artykułPielgrzymka ze ślubem