Strona główna Wydarzenia Świdnica Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego [FOTO]

0

– Dziś wspominamy nie tylko wiktorię warszawską z 1920 roku, ale i wszystkie bitwy i wojny, w których brał udział polski żołnierz. Wspominamy tych, którzy walczyli i odeszli oraz pamiętamy o tych, którzy dzisiaj służą Ojczyźnie – mówił, w trakcie uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, Zygmunt Worsa, starosta powiatu świdnickiego.

Przed pomnikiem na placu Grunwaldzkim w 93. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. zebrały się poczty sztandarowe związków kombatanckich, szkół, harcerze, przedstawiciele władz powiatu, miasta i gminy Świdnica, żołnierze i zaproszeni goście. Wydarzenia z decydującej bitwy polsko – bolszewickiej z 1920 roku przypomniał komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku Krzysztof Kowalski. On także przekazał rozkaz ministra obrony, awansujący ppor. Pawła Żurawia (Narodowe Siły Rezerwy) na stopień porucznika.

Uroczystość uświetnił występ podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury. Pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów, a po uroczystości uczestnicy w kolumnie przemaszerowali na mszę. św. do katedry.

tepe

 

Poprzedni artykułNowa lokomotywa w muzeum [FOTO]
Następny artykułPółtora miesiąca „rewolucji śmieciowej” w Świdnicy