Strona główna Bez kategorii Przebudowa wiaduktu wstrzymana

Przebudowa wiaduktu wstrzymana [FOTO/VIDEO]

26

20 sierpnia miasto odstąpiło od umowy z firmą Pol-Dróg Dolny Śląsk, która była odpowiedzialna za przebudowę wiaduktu kolejowego znajdującego się przy ulicy Polna Droga. Przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy, który dokończy przebudowę wiaduktu oraz fragmentu dróg przy ul. Polna Droga i Sprzymierzeńców został ogłoszony w ubiegłym tygodniu.

Decyzję taką podjęliśmy ze względu na fakt, że uzyskaliśmy wiarygodne informacje o trudnej kondycji finansowej firmy, której grozi upadłość. Co więcej właśnie ze względu na kłopoty finansowe w ostatnich tygodniach wykonawca nie prowadził prac. Postanowiliśmy nie czekać na czarny scenariusz i chcieliśmy uniknąć kłopotów, gdy firma ogłosi upadłość. Wtedy procedury związane z wyłonieniem wykonawcy, rozliczeniem są bardziej skomplikowane i przedłużają znacząco termin zakończenia prac, co pokazał przykład przebudowy dworca PKP, po zaskakującym upadku firmy Integer – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

W związku z tym w piątek, 23 sierpnia ogłoszony został przetarg, który ma wyłonić nowego wykonawcę inwestycji. Jego rozstrzygnięcie, zgodnie z procedurami, planowane jest w drugiej połowie września. Nowy wykonawca ma wykonać zadanie do końca grudnia 2013 r. Jeśli zima nie rozpocznie się wcześniej niż zwykle to ten termin jest realny. Dotychczasowa firma zakończyła praktycznie prace rozbiórkowe, pozostało wybudowanie nowego wiaduktu oraz przebudowa części dróg.

oprac tepe

Poprzedni artykułTropili drapieżniki w całej Europie
Następny artykułKlęska goni klęskę. Fatalna sytuacja Polonii [FOTO]