Strona główna Magazyn Książka Polecamy: Bez makijażu. Prawdziwe historie kobiet

Polecamy: Bez makijażu. Prawdziwe historie kobiet

0

Willa Shalit to córka znanego amerykańskiego dziennikarza. Joanna Laprus Mikulska – redaktorka, wydawca magazynów o książkach. Rozmawiają one z 55 znanymi kobietami, które w swojej dziedzinie osiągnęły bardzo wiele i zdecydowały podzielić się refleksją na temat tego, w jaki sposób nie tylko udało im się pogodzić pracę i sukces zawodowy z tradycyjnymi funkcjami – byciem matką, żoną, córką, panią domu – ale także w jaki sposób potrafiły, łącząc twórczo te dwie domeny, zrozumieć lepiej siebie i osiągnąć wysoki poziom samoświadomości.

„Bez Makijażu” to autentyczne i bardzo osobiste historie ważnych kobiet świata kultury, biznesu, mediów i instytucji o ich życiu. Nawiązując do istotnych dla każdej z nich momentów, odpowiadają na pytanie, czym jest kobiecość. Ciekawe, że problemy nurtujące kobiety z rocznika 1920 i 1981, choć w różnym wymiarze, dziś potrafią być takie same – mieć podobne źródło itd.
Wśród bohaterek książki wymienić można: Meryl Streep, Kate Winslet, Ewę Woydyłło-Osiatyńską, Manuelę Gretkowską, Evę Hoffman, Vanessę Williams, Sylwię Chutnik czy Janinę Paradowską. Przedmowę do wydania polskiego napisała Agnieszka Rajewicz-Kozłowska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Poprzedni artykułPsy z działki uratowane
Następny artykułZnaneNieznane.pl: Polskie browary